Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a bolhák ellen??

Mit csináljak a bolhák ellen??

Figyelt kérdés

Van egy cicám, teljesen benti de bolhás lett mert az ismerősöm idehozta a bolhás kutyáját!

Persze nem vette észre hogy bolhás és mire én észrevettem a hosszú szőrű macskámban..már elszaporodtak a lakásban. Kapott bolha elleni dolgokat (nyakörvet, cseppet, tablettát, bolhasamponnal is le lett fürdetve) így benne már nincsenek ezek az élősködők, helyette szétszorta az egész lakásban

Annyira vészes a szituáció, hogy amikor belépek a lakásba, rengeteg bolha mászik a lábamra.. már szét vagyok csípve.. minden nap porszívózok, fújkálom őket de nem hat mert még élnek ezek a rohadékok. Már ott tartok hogy felgyújtom a lakást és égjenek a szétmart testemmel együtt..

a macska nincs itthon, most a szüleimnél van ahol még egyszer megfürdették és kiszedtek mindent is belőle, állatorvos javaslatára még a szőrét is megnyírták hogy jól lássák ezeket a f*sszopókat!


Mit csináljak hogy én már ne szenvedjek ezektől a “tetvektől”?


2023. jún. 14. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Csak a többszörös írtás segíthet, velünk is volt ilyen, a padlón ugráltak
2023. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De milyen szert használjak? Valami tipp?
2023. jún. 14. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Kb 15 éve volt ez nálunk probléma, már nem emlékszem, csak arra hogy nagyon sokszor kellett felmosni mire eltűntek


De neten biztos van erre tipp hogy milyen szer kell hozza

2023. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Horst válasza:
100%

Nekünk is volt hasonló sajnos mindkét cicánkba belemásztak. Nálunk két dolog segített:


Bolhaírtó spray (insecticide 2000HU, elég drága de hosszan tartó hatású)

Cicákra Foresto nyakörv került ami szintén elpuszítja a bolhákat. Nem csak a macskán, hanem a környezetében is (szintén elég drága de nem 3 hanem 9 hónapig jó).


Emelett tanács a sokszori porszívózás (kifejezetten szeretik a szegélylécet, fugákat), valamint mindent is moss ki (ágynemű, huzat, párnák, szőnyegek)

2023. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia én a napi 2x-i hipos takaritast javasolnám! Viszont ilyenkor mindent azzal kéne takarítani. Zuhanytol elkezdve mindent! Napi 2x-3x!
2023. jún. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valamint esetleg a biokill segít. Nekem segített de egy ismerősömnek nem igazán. Sacc kerdese
2023. jún. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Énígy oldottam meg a kérdést:


Vásádoltam bolha cseppet 15 ampullát. Nem olcsó, de hatásos.


Bele öntöttem egy ablakpucolós flakonba, és felhígitottam 5 dcl vízzel, amiben ázott 3 napit egy bolha elleni nyakörv.


Ezzel az oldattal végig fújtam minden szőnyeget monden helyiséget.


Eltüntek a bolhák.

2023. jún. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!