Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskámnak?

Mi baja lehet a macskámnak?

Figyelt kérdés

Eddig egy szép, egészséges kinti kan cica volt. Most azonban csipás a szeme, és egyiket alig nyitja ki, le van fogyva és alig nyávog, pedig elég hangos szokott lenni. Találtam a fülén egy bolhát is, eddig soha nem volt bolhája. Kullancsirtót kapott, meg azt hiszem féregtelenítve is van.

Lehet hogy a bolhától lett baja vagy ez valami más? Mit tehetek?

Sajnos anyagilag nem állunk olyan jól, hogy állatorvoshoz vigyük:(



2023. jún. 18. 15:10
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
25%

30 Sajnálom, ha nem érteni magyar. Igen elvonatkoztattam a kérdéstől és a kérdező személyétől.


Ha már ez értelmezési problémát okoz, elhiszem hogy nehezen megy elválasztani a törvényben írottakat attól, hogy morálisan mi a helyes.


"Nincs leírva, hogy szerződés/oltási könyv/chip vagy akármi kellene ahoz, hogy a kérdező (vagy akárki) eleget tegyen a kötelességének."


Ha ebből egyik sincs, akkor jogilag annyi köze van az állatnak, mint egy arra repülő madárhoz, hisz nem áll a tulajdonában, igazolni sem tudja.

Ha nincs a tulajdonában, kötelezettsége sem lenne, még akkor is, ha a habzó szájú mindentjobbantudó zsebállatvédők moralizálnak.


Elképzelem, ahogy jön a hatóság, és eljárást indít pistike ellen, mert "nem akadályozta meg a szökést", vagy épp csak kamillázott állatorvos felkeresése helyett, miközben máshol a méteres láncon megfagyasztott szerencsétlen kutyákra sem mozdulnak.



Én pl. azért csináltattam könyvet és chipeltettem, mert normálisabb országokban akár el is kobozhatják, ha nem tudom igazolni a tulajdonjogot.

Határátkeléskor pedig még útlevél és érvényes oltás is kell hogy legyen.

2023. jún. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

"miközben máshol a méteres láncon megfagyasztott szerencsétlen kutyákra sem mozdulnak"


Ha bejelentés érkezik erről a rendőrségre akkor mozdulnak. Tapasztalat.

Az már megint egy másik kérdés, ha nem szól erről senki.

2023. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
76%
Ha estig nem múlik szerintem kedden vigyétek el dokihoz.
2023. jún. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
84%
Csak annyi hogy kinti
2023. jún. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett vele?
2023. júl. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Kamilla teával letöröltem a szemét aztán minden nap egyre jobban lett és meggyógyult. Vettünk neki ízesített féreghajtót is, amivel sikerrel jártunk, mert a simát nem volt hajlandó megenni. Úgyhogy minden a legnagyobb rendben.
2023. júl. 9. 14:29
 37/41 anonim ***** válasza:
16%

#36

Helyes. Ez a minimum, ha már egy ekkora felelőtlen f*** vagy

2023. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Örülök hogy jól van!
2023. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, elmész egy állatorvoshoz, vagy állatpatikába, ha kell többet bejársz (ha nem segítenek), elmodod hogy a cicádnak mi a gondja, hogy szeretnél neki segíteni, de nem tudsz érte sajnos kiadni 10 ezreket.

Remélem nem úgy nyávog ahogy gondolom mert az sok jót nem jelent. Szemére kap szemcseppet, meg nem ártana antibiotikum neki (synulox) most nem tudom hogy pontosan milyen árban van darabja de kb max egy ezres. Szemcsepp kb 3000 ft.

Nem szoktam ilyet, de ha nem segítenek, írj rám, beszélünk és

küldök gyógyszert, meg egy kevés szemcseppet.

2023. júl. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Azóta meggyógyult, de nagyon szépen köszönöm! Kedves vagy.
2023. júl. 13. 10:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!