Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy cicám, szobában lakik...

Van egy cicám, szobában lakik velem. Lehet ebből valami gond? -nem abból, hogy benn van

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor alszik benn az ágyamban. Elkaphatok ez miatt bármit is?

Másik. anyukám nem igazán szereti, és azt mondja, hogy a mcska nagyon sok betegséget hordoz. de ez nem igaz, nem?

És az egyik legtisztább állat, én ugy tudom.

A ti cicátok, bemehet a konyhába?


2010. okt. 12. 21:06
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%
Nekem van cicám aki uyganígy az ágyamban szokott aludni és eddig még semmilyen betegséget nem akptam el tőle. pedig már 5 éev megvan. :) szerintem nem lehet belőle gond
2010. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha beoltod minden ellen, tiszta, féregtelenítve van akkor nyugodtan. Bár én nem naon viszem el orvoshoz őket oltásra, és puszilgatom őket, sőt még néha orronpuszilom őket. Nincs betegségem. Erről ennyit.
2010. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Veled aludhat, de a konyhába azért ne menjen be :)


15/f

2010. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
10%
Igaza van anyukádnak, a macska nem való ágyba. Valóban sok betegséget terjeszthet. Nem olyan régen hallottam a következő esetet. Éjjel a macska ott aludt a lány mellett a párnán. És figyelte ahogy a lány nyakán az ér pulzál, majd beleharapott, a lány pedig elvérzett. Nem elrettentésként írtam, de van ilyen is.
2010. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicáim ugyan nem velem alszanak, de minden reggel azzal indul, hogy feljönnek rám az ágyamba. Kinti-benti cicák, tehát még csak nem is steril körülmények között élnek. Az utóbbi harminc évben nem kaptam el tőlük semmit. A konyhába is bejöhetnek, sőt eleve ott van az etetőtáljuk. Egyedül a konyhaasztalról vannak letiltva, amit be is tartanak, ha nem felejtünk elől semmilyen ennivalót. :)
2010. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igen a cicától a legkönnyebb betegséget elkapni, de ez egyben kicsit túlzás is. Ha rendszeres állatorvosi ellenőrzés alatt van a cica, tiszta, nem bolhás stb.. sztem nem lesz baj. Volt egy cicám kis koromban akit nagyon nagyon szerettem, és mindig velem aludt, és még össze-vissza puszilgattam is egész nap, és soha nem lett semmi bajom!:)


De a konyhába azért ne szerintem, szóval érted, anyukád ott főz minden, azért az ételben ne legyen már macskaszőr!


22/L

2010. okt. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A macskák kb annyi betegséget hordoznak, mint akármelyik másik faj, köztük az ember is. Ráadásul a tényleg komoly betegségeik nem veszélyesek az emberre.

Ami emberre átterjedhet:


-férgek egyes fajtái: ez féreghajtással kiküszöbölhető. Lakásban tartott macska amúgy se valószínű hogy férges lesz.

-bizonyos hasmenést okozó baktériumok: ezt akár a buszon is elkaphatod, vagy akármelyik nyilvános wc-ben, nagyobb rá az esély mint hogy a cicától kapod el.


Tehát összességében: az utcán sétálva akár tbc-t is kaphatsz, a cicádtól max egy kis hasmenést, ha épp összeszedett valamit.

A lényeg hogy oltasd be, és féregteleníts, legyen meg a rendszeres állatorvosi felügyelet(évente legalább 1 kivizsgálás), de elsősorban a cica érdekében!


Az a baj hogy nagyon sok tévhit van a macskákról...pl a toxoplazmózik. Eleve toxoplazmával csak kijárós macska fertőződhet meg, mert a rágcsálók terjesztik. Másrészt a fertőzött macska csak nagyon nagyon kevés ideig fertőzőképes. Maga az ürüléke fertőző, és az is csak egy bizonyos idő eltelte után, tehát ha naponta van cserélve az alom, akkor nem fertőzhet meg. Egyébként meg az emberek kb 80%-a átesett már a toxoplazma fertőzésen, úgy hogy nem is tud róla, és állt nyers hússal, vagy fertőző földdel (kertészkedés) való érintkezés miatt kapják el. Egyedül az emberi magzatokra veszélyes, de ha az anya immunis (már átesett rajta), a magzat is védett.


Macska mellett nőttem fel, kiskoromban még egy tányérból is ettem a cicával, én anyám is panpogott néha de nem érdekelt. Soha nem volt semmi bajom.

Most két cicám van, menhelyről fogadtuk be őket párommal, hasmenésesek, bolhásak, fülatkásak, voltak. Szintén nem lett semmi bajom,páromnak sem, pedig egy ágyban alszunk velük.


Nálunk szüleimnél is, nálunk a konyhában van a cica tálja, ott szokott enni.

2010. okt. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

3 olyan betegség van, ami emberekre is veszélyes és macskától lehet elkapni: férgesség, toxoplazmózis és veszettség

A férgességen könnyen lehet segíteni, ha benti cica, akkor évente-félévente, ha kinti akkor negyedévente féreghajtás.

A toxoplazmózis kb gyenge náthaszerű tüneteket produkál és hacsak nincs várandós anyuka a lakásban, akkor semmi gond, a legtöbb ember el se kapja...

A veszettség emberre is halálos, de van egy egyszerű megoldás: oltás a cicának, évente, ahogy a kutyákat szokták! Persze csak ha kijárós...


A mi cicánk a konyhában eszik, mert a konyha a kajálás helye a cicáknak is :)

2010. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

21:12

:)))) Na most szétröhögtem az agyam. Ezt te komolyan elhiszed? Úr isten. Hatalmas:) Legalább olyan jó mint a Madarak c. kultuszhorror:) Sztem ebből is kéne filmet forgatni. Érharapdáló macskák:D Zseniális:D

2010. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

31:24-es vagyok:


Ja igen, a veszettséget kihagytam, de az csak a kijárós cicákra érvényes, elég ritka, nomeg számomra annyira természetes hogy oltani kell a cicát, hogy el is felejtettem:)

2010. okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!