Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tervezem, hogy lesz cicánk az...

Tervezem, hogy lesz cicánk az albérletben, velem lakna egy szobában, de attól félek nem fog hagyni aludni, és minden reggel pl.7kor kel. Tapasztalattal rendelkezők írjanak, hogy hagy e a cica aludni, ha mindene meglesz a szobában?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 16:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Minden cica más, és a cica hangulatától is függ. Az enyém hagy aludni, de hétvégén fel kell kelni reggel kaját adni neki, utána aludhatsz. Ha már nagyon unja, hogy alszol, akkor nem hagy békén és felkelt.

De amúgy ha bezárod a szobába, valószínűleg nem fog békén hagyni. Miért nem mászkálhat az egész lakásban?

2011. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
34%
Gondolom azért, hogy a macska ne zavarja a lakótársát. Nem biztos, hogy mindenki megtűrne maga mellett egy macskát a szobában. Én például biztosan nem.
2011. okt. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
a keresztanyám cicája albérletben, sosem hagyja aludni. mehet ahová szeretne, el is van kényeztetve. hajnalban már kelti, úgy 2 óra körül amúgy is kel keresztanyám, nem a cica miatt, de ő meg kelti 3-4 órakor... egész nap otthon van a cica egyedül, gondolom olyankor alszik és este játszana. szerintem ha lefárasztod délután vagy reggel is játszol vele, akkor talán nem fog felkelni éjjel, ha olyan a természete. de ezt előre nem tudhatjuk.
2011. okt. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Második, két barátnőmmel élek együtt, meg a macskával, a szobába hozzájuk sem mehet be, így becsukják az ajtót... Attól még ott a nappali, konyha, fürdő, ha jó idő van, akkor az erkély.

Kérdező, ha valóban ezért nem mászkálhat a lakásban a macska, akkor inkább tegyél le róla, a béke és a macska jóléte érdekében is.

2011. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Öntörvényű állatok. Hiába pakolsz be neki mindent, ha unatkozik, fel fog piszkálni. Arra is készülj fel, hogy utálják a csukott ajtót, amiatt biztosan háborogni fog :)) Nekem kettő van, hajnalban 4 órakor felpiszkálnak és -nyávognak, adjak nekik enni. Kapnak, utána nyugi van. A reggeli mozgásra, ami egy társasházban indul, biztosan felébred. És az a "fáraszd le" tanács hányszor elhangzik! Nem lehet őket úgy elfárasztani, hogy kidőljenek reggelig.
2011. okt. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A mi cicánk csak akkor zaklatott minket amikor kicsi volt. A párom meg én is mozgatjuk a lábunkat alvás előtt, és valószínűleg közben is, mert sokszor keltünk fel arra reggel, hogy a takaró alá benyúl a lábunkért. :)

De mi ezeken csak jókat nevettünk.

Amikor kinőtte a "kamasz kort", lenyugodott, nem zavaró egyáltalán.

2011. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Minden cica más. nekem midnig is volt cicám, régen viszont házban laktam, ott másképp volt, most 2 szobás tömbházlakásunk van, és hát mig engedtem, h a cicám a mi szobánkba aludjon addig midnennap 6 kor ébresztett, persze csupa jóindulattal, elkezdett dorombolni, körbejárt, és ezt addig csinálta mig nem keltem fel hozzá és adtam neki enni-. Aztán ezt meguntam és kizártam a szobánkból. Akkor is felkelt ő korén de hagyott aludni, ott voltak kinn a játékai és 7 ig mig én keltem eljátszadozott azokkal. Igy sokkal jobb, bár néha hiányzik a búgása de igy kipihenem magamat.
2011. okt. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én amikor szüleimmel laktam, nagyon sokat aludtam együtt a cicánkkal. Kiskorában természetesen nem lehetett "lelőni" sem, annyira aktív volt és természetesen főleg éjjel. Aztán ahogy növekedett, annál kevésbé volt aktív és már alhattam is mellette/vele. Sőt, meg is nyugtatott a jelenléte. Tipikus harmonikus idill volt. :) Viszont arról a nagy különbségről azért úgy gondolom, érdemes említést tennem, hogy kertes házban laktunk és szabad ki-be járása volt. :))
2011. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, a folyosóra, meg a konyha-fürdő-előszoba kombóba kijárhatna, de konvektoros az albérlet és csak a szobákban fűtünk és szeretném ha a melegben lenne :)

A másik szoba lakói meg nem értékelnének egy aktív cicust, mert sokáig alvósok :)

2011. okt. 27. 18:15
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

az én kis rosszaságom 1 éves múlt, kb fél éve alszik velünk. hát bevallom néha kész katasztrófa a dolog. eleinte azt csinálta, hogy minden nap reggel 5-6 között ő felébredt, és minket is fel akart ébreszteni. de nem akármilyen módon. éles karmaival rátámadt a lábunkra a takaró alatt. marha jó volt erre kelni. szerencsére már ritkán csinálja. most úgy alszunk, hogy párom, én, macska. 11 körül lefekszik mellém, hétköznap 6kor kelek, akkor kel fel ő is. addig nyugodtan alszik. hétvégén felkel szintén 6kor, kicsit rohangál, próbál ébresztgetni, de általában hamar feladja, és alszik tovább. irtó aranyos :))

de az, hogy egy szobába bezárva legyen a te cicád, az sztem nem túl jó megoldás, sajnos utálják a zárt ajtókat. legalábbis ez a tapasztalatom. én ha kizárom őt nagy ritkán, akkor kaparászik, hogy be akar jönni.

2011. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!