Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy maradnak életben a...

Hogy maradnak életben a vadmacskák, ha a vadonban csontos prédát ejtenek?

Figyelt kérdés
Nem értem miért nem szabad a házi macskának csirkecombot meg szárnyat adni. A kisebb madaraknak és rágcsálóknak is vannak csontjaik, amit a természetben elejtenek, és mégsincs baja tőle, a házimacskának pedig le kell fejteni a húst a combról neki.

2023. júl. 2. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy le kell fejteni? Én legalábbis nem szoktam, és még soha nem volt baja a macskáimnak amiért egész combot adtam nekik, ráadásul gyakran nyersen. A húst lerágja, a csont ottmarad...ennyi. Ragadozó.
2023. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Azért nem szabad, mert a társadalom meg van hülyülve 2023-ban!

Hány olyan hely van, ahol a kutya-macska maradékot eszik, és hosszú boldog életük van? Semmi bajuk nem lesz sem a kutyáknak, sem a macskáknak a csirkecsonttól. Ismerni kell az állatot, hogy biztosra menjünk, hogy mit szabad, és mit nem.

Pl. Édességet, szőlőt, nagyon fűszeres dolgot nem szabad, mert az árt nekik, de a csonttól semmi bajuk nem lesz, ha rendesen szétrágják!

2023. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A “vadonban” ritkan vannak megsutve az allatok es a fott, sult csontokkal van a baj.


Es az, hogy egy hazi cica nyersen egeret vagy madarat eszik, azoknak a csontjaik ossze se hasonlithatoak mas, nagyobb allatokeval. Ha szerinted egy kategoria egy vereb a csirkevel, akkor a te fejedben van a baj.


Bar most nem pontosan ertem mire gondolsz, kobor hazi macskara vagy konkretan vadmacskara; de utobbit ha lehet, ne hasonlitsuk mar egy hazihoz.

2023. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
A kóbor macska simán eszik csirkét, falun sokszor probléma is hogy a szomszéd macskák megölik a tyúkokat
2023. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Roka lesz az inkabb, nem macska.
2023. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont egy egér vagy veréb sok apró csontja veszélyesebb, mint egy darab nagy csirkecsont. Az egeret megeszi egészben, ahol az apró csontok a torkán akadhatnának (de az sem akad!), miközben a nagy darab csirkecsontot nem eszi egyáltalán.
2023. júl. 2. 10:50
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván a kisebb csontokat megeszi, a nagyot nem, mert nem bírja szétharapni. A baj pedig a főtt csonttal van mert az szilánkosra törik.

Úgyhogy nagyon okos 2-es inkább gondolkodjon mielőtt "semmi baja nem lesz" dumát tol, mert nem hiszem hogy egy ínybe szúródott szilánkot vagy kiszúródott belet szívesen kipróbálna saját magán.

2023. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tenyleg a te fejedben van a baj, ha szerinted veszelyesebb a konnyebben szetraghato, kicsi, vekony csont, mint a csirke :D


Oke, erre sajnos mar nem lehet mit mondani.

2023. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a vadmacskákkal is előfordul, hogy 1 millióból egyszer a torkába vagy a belébe akad egy hegyes csont és elpusztul. Csak a gazda minimalizálhatja ezt a veszélyt.

Más kérdés, hogy a természetben nem nagyon talál főtt/sült csontokat, amik ridegek és könnyen szilánkosra törnek. A nyers csont rugalmasabb, nem úgy törik. Ráadásul a macska nem igen ejt el rigónál nagyobb állatokat, amiknek nagy csontjuk van, max. dögként találkozhat vele, ha épp nem talál semmilyen élő prédát.

2023. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Ez jó kérdés. Nagyjából hogyan, hogy miért csak a legdrágább, legjobb minőségű kutyatáppal szabad etetni a kutyákat? :D Szerintem azért mert a tápgyártók ezt találták ki hogy milliárdosak legyenek... Gondolom nem voltak kutyák a kutyatáp feltalálása előtt :D Vagy UFO-k hordták millió évekig mióta kutyaszerű lények léteznek a kutyatápot, nehogy kihaljanak :D
2023. júl. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!