Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy a cicák apja...

Lehet, hogy a cicák apja vadmacska?

Figyelt kérdés
Elégge elszigetelt helyen élek, a legközelebbi lakóház két kilométerre van, és úgy gondoltam, hogy a macskám úgysem fog más macskákkal találkozni, így nem ivartalanítattam. Ennek ellenére teherbe esett, már elég nagy a pocakja, pedig soha nem láttam más macskát a környéken.

2022. szept. 28. 21:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
És vadmacskát láttál? :)
2022. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%

Lehetséges, mert keverednek a házimacskákkal sajnos, de elég kicsi az esélye.

Rengetegen kicsapják a macskájukat, azok pedig meglepően nagy távokat képesek megtenni, főleg párzási időszakban. Szóval attól, hogy nem láttál a környéken macskát, még simán találhatott párt. Másrészt rengeteg a kóbor, elvadult házimacska is, akik tartanak az embertől, és nem biztos, hogy meglátod őket.

Egyébként nem csak a felesleges szaporulat megelőzéséhez kell az ivartalanítás, hanem mert ivarosan sokkal nagyobb esélye van ivarszervi daganat kialakulásának, illetve rengeteg betegséget elkaphat a párzás vagy egyéb interakciók során. Legyél ennél felelősebb állattartó, és mivel azt gondolom ilyen embernek feleslegesen mondom, hogy ne engedd ki a vakvilágba a macskádat, de legalább ivartalanítsd akkor...

2022. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
Nem. A kandúrok párzási időszakban nagy távolságot járnak be, 2 km az semmi. Ivartalanítani felelőtlenség volt.
2022. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
82%

A macskák meglepően nagy területeket bejárnak, ha szabadon vannak, akár 5-6 kilométert is, ha jól emlékszem. Ettől még persze még lehet vadmacska az apu, de valószínűbb, hogy házi, vagy elvadult, kóbor házi kandúr a tettes. Majd meglátod, amikor kibújnak.


Bár arra én is kíváncsi vagyok, hogy szaporodóképesek-e a vadmacskák a háziakkal.

2022. szept. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%

A macskanak ket kilometer az lofasz, amikor napi 10-et is siman mennek. Ha a te macskad is megy tizet, meg a kandurok is, akkor azert az jo sok lehetoseg.


Ekkora baromsagot komolyan, nem ivartalanittatni egy kinti vagy kijaros macskat....

Mennyi lehet neki hatra? El kene vinni orvoshoz es megkerdezni, hogy lehet-e meg ivartalanitani. Igen, kegyetlensegnek hangzik, de gondolj mar bele, mit fogsz csinalni 6-8 macskaval? Aminek mondjuk a fele nosteny? Gondolom azokat se ivartalanittatnad, 1 even belul annyi macskad lesz, hogy a sarokban fogsz sirni.


Elpasszolni is nehez oket, egyszeruen mar annyi van, hogy alig kellenek valakinek.

2022. szept. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%
De mire megírtam, látom, hogy igen.
2022. szept. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
83%

4es:

Igen, tudnak szaporodni. Épp ez az oka az egyre csökkenő hazai vadmacska állománynak, hogy mindenféle gond nélkül keverednek is a háziakkal, az eredmény pedig sok elvadult házimacska, ami már csak X részben tartalmaz vadmacska géneket. Megjósolhatóan a vadmacskák záros határidőn belül teljesen eltűnnek majd emiatt.

2022. szept. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Erdő, rét, hegyek, patak, itt minden van, egy macskának kész paradicsom. Felelőtlen voltam amiért nem ivartalaníottam, de azért valljuk be, hogy boldogabb kijárós macskaként mitha bezárnám.
2022. szept. 28. 22:13
 9/32 anonim ***** válasza:
84%
Nem boldogabb, csak így nem neked kell vele játszanod meg lekötnöd az energiáit és a figyelmét, hanem ő megcsinálja magának. Tehát max neked jobb. Neki nem jobb ideje korán elpusztulni és felesleges kockázatnak kitennie magát.
2022. szept. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
36%

Csak neked jó,mert nincs veled dologod, így, hogy kinti leköti magát .

Egy jó tanács, keress egy felelős gazdit a cicádnak, neked nem való állat.

2022. szept. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!