Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska véletlenül kutyáknak...

Macska véletlenül kutyáknak való féreghajtót kapott (nagyobb testű kutya, golden retrier, az azt hiszem 40kg környék), valami baja lesz tőle? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés
Tegnap kellet megkapnia a féreghajtót, én pont nem tudtam itthon lenni, így megkértem ismerősömet, hogy adja be neki, viszont ő nem nézte, hogy melyik kié aztán beadta neki a kutyáét. Én most tudtam meg (furcsáltam, hogy megvan a macskáé ). Lesz tőle valami baja?

2023. júl. 5. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondjuk állatorvostól kellene megkérdezni inkább.
2023. júl. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődd meg inkább, mielőtt nagy baj lenne.
2023. júl. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Egy név sokat dobna. Nem mindegy a hatóanyag.
2023. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a féreghajtó dobozát, az még kellhet a hatóanyagok mértéke miatt. Fogd a telefont, hívd fel az állatorvost. Ez túladagolás, szóval igen, lehet belőle baja.
2023. júl. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A dokit szerintem hívd fel, mégis csak a súlyához képest 8-10x-es adagot kapott.
2023. júl. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, egy féreghajtó tablettát kapott (a kutyának 3db kell, ebből kettőt megtaláltam most,így egy tabletta/10kg).

Így is hívjam az állatorvost, vagy így már kevésbé vészesebb?

2023. júl. 5. 17:32
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Mégis mennyibe kerül neked felhívni egy orvost?
2023. júl. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Amíg ide irkáltál már ennyi idő alatt felhívhattad volna az orvost - aki konkrét tanácsokat adott volna!


Én ezt tettem volna a helyedben!

2023. júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az àllatorvos amikor vettem a kutyànak ès a macskànak is hogy mèrgező egyik a màsikra.
2023. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

Az úgy nagyon jó, hogy fogalmad sincs a féreghajtó tabletta NEVÉRŐL, amit adsz az állataidnak. Ha kutya, ha macska ennyit LEGALÁBB tudni kéne, mert bármi van, az hogy "féreghajtó tabletta ilyen fehér" az olyan, mintha azt mondanád, hogy európai vagy, mikor a nemzetiségedet kérdezem. Túl tág.


Sok féregellenes készítmény van forgalomban, ezek közül némelyik használható kutyában és macskában nincs, némelyik meg kifejezetten ellenjavalt macskák esetén.

2023. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!