Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 3 éves kandúrom és a ...

Van egy 3 éves kandúrom és a fején a bal felénél van egy nagy duzzanat, olyan mint egy monokli.Egy kicsit ráhuzodik a szemére de nyitva van neki. Mi lehet a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés
Reggel szinte már eltunt de kiment egész nap kandúrkondi és most vettem észre megint duzzadt .Széthúzom a szemét és mintha valami hályog féle lenne a szemgolyón.Olyan már volt nála korábban hogy mindkét szeme annyira nyálkás volt hogy alig tudta kinyitni de ezt kamillás főzet orvosolta .
2008. dec. 31. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
összeakasztotta a bajszát egy másik kandúrral,és az belekapott a szemébe valószínűleg. az,hogy korábban már nyálkás volt a szeme és alig bírta kinyitni,az huzattól volt biztosan,az tényleg hamar elmúlik kamillás pamacsozással :) ha a főzet 1-2 nap alatt nem hozza helyre,akkor állatorvos ír fel kenőcsöt.
2008. dec. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor nem az internethez, hanem az állatorvoshoz kell fordulni.
2008. dec. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben a macsek "második szemhéja" nem húzódik vissza, azaz a szemen van, az komoly bajra utalhat. Írtad, hogy olyan, mintha lenne a szemén valami, szerintem az az. Ezért mindenképp ajánlom az állatorvos megkeresését. Ma még jobb eséllyel vágsz neki, mint holnap vagy a hétvégén.
2008. dec. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha a másik szemére nem húzódik rá, és ha az a dudor csak növekszik,esetleg megnézed ,hogy kemény e vagy nem lehet hogy dganat,ciszta.Ezek a legroszabb estek. Állatkórházba sokat járok így megfigyelőként és sokmindent láttam már. Én azt tanácsolom,ha az elkövetkező 1-2 napban nem húzódik vissza, esetleg tovább nő mindenféleképpen vidd el állatorvoshoz. De addig is borogasd neki kamillateával...

2008. dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
bekentem neki kamillával szerencsére rá 1 napra teljesen eltünt.
2009. jan. 2. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen elmúlt? Vagy csak 1 napra?
2009. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
másnap néztem neki és már teljesen lehúzódott.Mosmár csak nyálkás neki az az sokszor még nyáron is szokott neki.Arra is jó a kamilla,érdekes módon a másik akndurnak a semével nemszokott gond lenni (Azt inkább szétverik a lánymacskák..törpekandúr )
2009. jan. 4. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!