Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Súlyos lehet a baja a macskámn...

Magyar9 kérdése:

Súlyos lehet a baja a macskámnak? Haza jöhet még?

Figyelt kérdés

Vemhes lett a 3éves cicám (már nem elsőre) nagyon bágyadt volt és nem evett,voltam görcs rohamai is,közben nagyon nyávogott:( majd haza jöttem munkábol és meg szült 3 csupasz,fejletlen cicát. Ez után azt gondoltam jobban lesz,továbbra is étvágytalan volt, volt hogy nem is ivott és el vittem állatorvoshoz ott kapott mindenféle injekciot,infuziot is. Illetve 3szem gyogyszert ami gyulladásokra,légzésre egyéb dolgokra való. A nevét már nem tudom, annyit tudok,hogy kutyáknak is alkalmazhato. A macska jobban lett fogjuk rá evett és ivott is. Eveszet kozbe furcsa hangot adott ki mintha rágná a nyelvét. Járás közbe billeget,sürün, hirtelen nyalogatta magát,körmei kint voltak folyamatosan,nagyon le is fogyott,csirkemell szalámit meg ette azt kapott, egésznap feküdt nem is mertem ki engedni,de sajnos tegnap valahogy ki jutott a házbol.. el ment valahova és nem találom . Ő a mindenem nagyon félek hogy többet nem jön vissza. Ha elment akkor a szomszédhoz tudott át ugrani de volt hogy itt a szobaba egy meter magasat nem tudott ugrani. Szavakat nem találok annyira egészséges,erős cica. Bizonytalan vagyok kérlek irjatok valamit aki már volt hasonló cipőbe.

Ja és még annyi hogy a szemei taknyosak voltak, de ez az utobbi időbe. Orvoshoz azért nem vittem már mert a viselkedése azt mutatta jobban van csak az egyensúlyával voltak gondok illetve az étvágya nem volt már olyan nagy de evett. Negativ véleményt nem kérek, szeretem imádom a mindenem ez a macska többet ér nekem bárminél. Egyébként egy házi macskárol van szó,kaliko



2023. júl. 18. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

"szeretem imádom a mindenem ez a macska"


Igen, nagyon szépen alátámasztja ezt a mesét, hogy ivartalanítva volt, és első dolgod megfelelő ellátást keresni neki betegség esetén. Ja, nem... Búcsúzz tőle nyugodtan.

2023. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Utálom az ilyen felelőtlen állattartókat, gratulálok. És még te vagy felháborodva. Hányinger.
2023. júl. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Ha egy héten belül nem lesz meg, akkor már nézelődhetsz helyette egy másik macska után
2023. júl. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Hű, mennyi sebből vérzik ez a sztori. Nagyon sajnálom szegény cicát. És igen, szerintem a haldoklás elég "súlyos baj".
2023. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én meg az ilyen sok okoskodo embert utálom. Tudom hogy hogy bántam a macskával nagyon sok ember meg irigyelné azt ahogy én vigyáztam rá. Benti macska volt sajnos ha tehette kiszökött aztan nem lehetett látni napokig. De már akkor is aggodtam érte ha nem volt itthon fél napot de tudtam hogy haza jön.. sajnos ez történt amire a legkevésbé nem számitottam.. orvosnál volt ahogy irtam,jobban lett de egészen más dolgok történtek. Az hogy gorcs rohamai voltak meg a többi,azonnal orvosi ellátást kapott. Majd ilyen aproságok lettek mintha szédülne. Én arra gyanakodtam hogy azért mert gyenge mivel nem mászkál nagyon csak fekszik. Sokat ivott inkább kevesebbet evett de ami kimondottan izlett neki azt megette. Nekem ne okoskodjon senki, szimplán normális emberek válaszát kértem. Nem ezt az egy macskát tartom van egy 10éves kutyám és egy 2éves. Ne menjunk bele olyan dologba ami nem igaz. Ha érdekel az anyja is elhagyta oket 3éve. 3 kiscicat etettem fecskendovel es csak o maradt meg. Es jobban feltettem mindennel ha kiment már hoztam is be vissza a házba de volt hogy ha elment akkor oda volt most lassan 1honapja nem engedtem ki,tegnap kiszokott..
2023. júl. 18. 16:42
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Marmint mire kene irigykedni? Arra, hogy ivarosan hagyod es mar tobbszor ellett? Vagy arra, hogy sulyosan beteg volt es nem vitted (ujra,mert ha kell, bizony ujra elvisszuk! )orvoshoz?

Es ha jol ertem, ez az elozo macskad gyereke, akit szinten hagytal ivarosan, ellett es szinten eltunt.


Melyik resze az irigylesremelto, vilagosits mar fel.


Kertes hazban elek, van egy benti macskam, aki mar 10 eves. Soha, egyszer nem szokott meg ki. Neked meg allandoan, pedig allitolag vigyazol ra.

Kivancsi volnek, hogy akkor milyen az; ha nem vigyazol 🙈

2023. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ember, ne oktassál ki,kössz. Senki nem irt olyat hogy az elozo macskam gyereke.. igy talaltam oket az udvaromba árván. Ő maradt életbe. Igen ki ment képzeld el.. simán előfordul. Nem csak most hanem kicsi korába is olyan volt hogy nyitodott az ajto aztán ugy szaladt meg ugrált hogy meg fogni nem lehetett. És nem voltam itthon amikor elszökött. Valamelyik családtag kiengedte véletlen de egyiknek se volt annyi esze hogy vissza hozza.

Irigylésre az méltó ahogy bántam vele ez nincs össze kötve azzal hogy a macska ki megy jó ember. És ha látom hogy szenved hidd el elviszem ujra de nem fogom 50x leirni hogy a járása volt néha fura amit arra véltem hogy gyenge a szervezete a sok fekvéstől illetve attol hogy beteg volt. A szemen nem reg vettem eszre hogy gyulladt ha mondhatom igy. rendszeresen kamillaztam neki folyamatosan csereltem frissre a vizét sonkát és csirkemellt kapott enni. Velem aludt mindig. Azert mert itt van par okoskodo ember en nem adom fel. Volt hogy maskor is igy kiment de hazajott. Es nem lesz bennem lelkiismeret barmi tortenjen en mindent meg tettem regen es most is erte. Van hogy az elet maskepp alakul. Emberekbe is van aki el 10evet valaki 100at es ez nem az orvostol fog mulni. Sok rengeteg kobor utcai macska van es elnek 15eveket remelem erted.

2023. júl. 18. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon remélem, hogy nem megy haza hozzád. Felelőtlen vagy.
2023. júl. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit vársz, buksisimit? Ügyeees vagy, Kérdező, naaagyon szépen hal meg miattad a cicád!


Nekem is van egy cicám, aki a szívem csücske. Első dolgom volt időpontot foglalni ivartalanításra és oltásra, szigorúan benti cica (ő is slisszolna ki kíváncsiságában, de figyelek rá), hámmal viszem ki néha.

Nem fogom kiengedni, aztán itthon elmélkedni, hogy vajon elcsapta-e valami, befogták-e, bántotta-e valaki vagy valami, mert nem hangzik jó bulinak.


Ja, meg enne a lelkiismeret-furdalás is, mert az én felelősségem.


Eddig csak egyszer volt baja, begyulladt a füle - azonnal vittem orvoshoz. Azonnal, nem nézegettem, hogy javul-e magától. Egy hét múlva vittem újra, kontrollra, hiába "a viselkedése azt mutatta jobban van". Azért a te cicád esetében a rossz egyensúlyérzet eléggé azt jelzi, hogy valami nem oké...


"Irigylésre az méltó ahogy bántam vele ez nincs össze kötve azzal hogy a macska ki megy jó ember. És ha látom hogy szenved hidd el elviszem ujra de nem fogom 50x leirni hogy a járása volt néha fura amit arra véltem hogy gyenge a szervezete a sok fekvéstől illetve attol hogy beteg volt."


Ha az én cicám lenne, én nem alapozok arra, hogy mit vélek én. Nem vagyok állatorvos.

Ha gyanús valami, minimum felhívom a rendelőt, és majd ők megmondják, hogy vigyem-e.


Kamillázni csak óvatosan, orvosi javaslatra szabad, mert szárítja a szemet. Ha nem értesz hozzá, csak rontasz a helyzeten.


Sonkával nem etetünk. Néha-néha kaphat egy kicsit, kedveskedés gyanánt, de ne ez legyen az eledele.

2023. júl. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!