Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a macska szemével?

Mi lehet a macska szemével?

Figyelt kérdés

Szomszéd néninek van egy ivaros, kandúr macskája kinti-benti.

Sokszor az én kertemben is szokott sétálgatni, tegnap mikor észrevette., akkor a fején volt egy seb és mindkét szemére alig látott, szeme fehérje és olyan mintha meg lenne dagadva. Kényszerből nyitogassa ki a szemeit hogy lássa merre megy.

Próbáltam megfogni még evett de elszaladt, persze szóltam a szomszédnak azt mondta majd kamilázza neki és elmúlik.

Nagyon megdöbbentett a válasza.

Nem tudom mi baja lehet a macskának, lehet verekedett vagy valami.

Azóta nem láttam.


2023. júl. 21. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
verekedett. A macskák komoly sérülést tudnak okozni egymásnak. A seb elfertőződik és begennyesedik.
2023. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mondtam a néninek hogy saját költségen elviszem a macskát az állatorvoshoz, jöjjön el ő is velem

De rám kiabált hogy nehogy elmerjem vinni a macskáját mert feljelent.

Csak azt a szegény lelket sajnálom, olyan kis bújos szokott lenni.

Esetleg állatvédőket nem tudnék rá hívni?

2023. júl. 21. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ivaros és kan, biztos 1v1 volt egy másik ugyanilyen cicával, és “ő húzta a rövidebbet” ilyenkor párosodni akar a nőstény cicával, és a környéken levő kan cicák egymás ellen harcolnak, ki az erősebb. Ez verekedéssel, hangos “kiabálással” jár, így akárják a másikat megfélemlíteni.
2023. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem az állatvédőknek sokkal nagyobb gondjuk van, mint egy cica sebesülése.

Én, ha kinti a cica, felkapnám és dokihoz vinném. Kijárós cicáknál van, hogy pár napra eltűnnek. Főleg ivaros kandúrok.

Ha rendbe teszi a doki, szó nélkül elengedném. A néni meg örülne, hogy meggyógyult a cica és végre hazament.

2023. júl. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Fogd meg, vidd el orvoshoz, aztán keress neki gazdát. Olyat, aki nem nézi végig, hogy kínhalált hal a cicája...

Rendes tőled egyébként, hogy törődsz vele. És brutális, hogy úgymond téged, mint szomszédot jobban érdekel a cica sorsa, mint a gazdájáét :(

2023. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora gyökér már hogy nem fogadja el ezt az ajánlatot tőled az állatorvossal kapcsolatban.


A szeme világa nem játék basszus. Az oké hogy egy kis gyulladást le lehet kamillázni de nem derült ki hogy megsérült -e a szeme vagy a szemhéja, akkor meg azonnali kezelést igényelne.

2023. júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első mondat után tudtam a választ a kérdésre.

Egyértelmű, hogy verekedett.

Előbb utóbb belehalnak ebbe az ivaros kinti kandúrok.

Vagy betegséget kapnak el verekedés és/vagy párosodás során. Utóbbiba a nőstények is előbb utóbb belepusztulnak.

Helyedben, amikor a néni nem látja, felkapnám, elvinném dokihoz, rendbe teszi, közben kérnék időpontot ivartalanításra, aztán megtartanám. Természetesen benti cicaként.

2023. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!