Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz hogy főleg konzervvel...

Igaz hogy főleg konzervvel vagy nyersen ajánlott etetni a macskát, száraztápot csak kiegészítőnek adni neki?

Figyelt kérdés
2023. júl. 31. 21:46
 1/9 Tűztévesztő Színszerész válasza:
71%
Én eddig pont fordítva tudtam. A konzerv nagy része víz, víz pedig a csapból is folyik, így étel árában megveszi neki az ember a hígított húst. Meg ha nem jó minőségű a konzerv, akkor még csak nem is húst, hanem főleg köröm- szőr-toll-zsír keveréket minimális hústartalommal.
2023. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Fordítva
2023. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Külföldi szakirodalomban találhatsz ilyet, pl. Jackson Galaxynál is olvastam. Ő azért esküszik a nedvesre, mert az hasonlít leginkább a vadmacska étrendjére.


Ugyanakkor a száraztáp az, ami teljes értékű, jó esetben tartalmazza azt, amire a cicának szüksége van (ha nem whiskas meg egyéb gabonatáp), szerintem ez a modern macskának fontosabb.

2023. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

#1

Azért van a konzervben sok víz, mert a macska normálisan a zsákmányából fedezi a fízszükséglete nagy százalékát.


#3

> Ugyanakkor a száraztáp az, ami teljes értékű

Ami tápra rá van írva, hogy teljes értékű, az általában az is. Márpedig egy csomó konzervre is rá van írva: Pl az Amonida Carny, Real Nature, Mio Gatto gyártóknak mind van teljes értékű nedves macskaeledele.


Amúgy az a gond a "teljes értékű" felirattal, hogy az csak azt jelenti, hogy a tápban benne van minden, ami a macskának kell: taurin, vitaminok, fehérje, zsír. Arra is rá lehet írni, hogy teljes értékű, amiben olyasmik vannak, ami nem kellene:


A száraztápok közt a teljes értékűek is tele vannak mindenféle növényi cuccokkal. Néhány gyártó még a termék elejére is ráírja, hogy ilyen-olyan gyümölcs, meg zöldség van benne, ami emberként tök jól hangzik, de a macskának semmi szüksége rá.


Elvileg a legjobb az lenne, ha száraztápot max "jutalomfalatként" adnál neki(bár erre is inkább a fagyasztva szárított húst ajánlják).


A nyers kaja egy kicsit problémás: jól utána kellene járni, hogy pontosan mire van szüksége a macskának ahhoz, hogy rendesen össze tudd állítani az étrendjét: például egy csomó szükséges tápanyaghoz csak belsőségekből lehet hozzájutni, tehát csirkemellen nem igazán tarthatod a macsekot.


Ha nem akarsz napokat kutatással tölteni, meg szenvedni a beszerzésen, a legjobban úgy jársz, ha jó minőségű(80+% hústartalmú) nedves táppal eteted.


Amúgy Jackson Galaxy elég nagy szaktekintélynek számít nemzetközi viszonylatban, ha értesz angolul, akkor érdemes a youtube csatornáján körbenézni.

2023. aug. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4, Amit felsoroltál konzerveket, azok mind pástétom jellegűek, ugye? Az a baj, hogy hiába tök jók az összetevők, és én nagyon szívesen próbálkoznék velük, a macskáink nem eszik őket. :( Így hiába mondja bárki, hogy az jobb. :(


Egyébként mi a helyzet a fogkövességgel? Ha nem kell soha semmi keményet rágniuk, az nem gáz?

2023. aug. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

#5 > mind pástétom jellegűek

Van pástétom jellegü is, de a mi cicáink a darabosat kapják. Valamiért a pástétomosat nem igazán akarják megenni.


> Egyébként mi a helyzet a fogkövességgel?

Én is úgy tudtam, emiatt kell száraztápot adni nek, de aztán az állatorvos felvilágosított, hogy erre nem igazán van bizonyíték. Az a baj, hogy túl könnyen törnek a darabkák és nem igazán jut el oda, ahova kéne. Van ugyan olyan száraztáp, ami kimondottan ilyen célra lett fejlesztve, de a legtöbb az nem ilyen.


Fogmosást ajánlanak:


[link]

2023. aug. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Megneznem, hogy mikor latnam legkozelebb a cicamat, ha fogat mosnek neki. Benti cica, soha nem megy ki, de szerintem soha tobbe nem jonne elo ha itthon vagyok, ha egyszer is megprobalnam a fogat megmosni 😂
2023. aug. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lassan kell hozzá szoktatni, lehetőleg kiskorától
2023. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8

kb 3,5-4 eves volt, amikor adoptaltuk (kb egy eve). Orulok, hogy ma mar magatol az olembe maszik, ha leulok olvasni vagy TV-zni. A fogmosast inkabb meg sem probalom 😂

2023. aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!