Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg nagy baj ha nem...

Tényleg nagy baj ha nem oltatom a macskáim, és nem kapnak vitamint?

Figyelt kérdés

Tapasztaltam hogy azt aki nem oltatja a macskáit van olyan hogy lenézik, pedig attól függetlenül lehet egészséges a macskája. Ismerek olyan családot akinek a macskájuk túl van már pár fialáson, már több mint 10 éves, házikosztot eszik, nem kap sose oltást se vitamint, mégis gyönyörű, és egészséges, játékos macska. Valamint volt olyan, hogy egy kérdező azt a kérdést rakta fel, hogy kinek mennyibe kerül egy cica 1 hónapra. Engem lenéztek, mert "nem költök eleget rá" miközben mások megjegyzéséből származó számok alapján, fele/negyedannyit költenek a macskájukra mint én.

Szerintetek rossz ember aki nem oltatja a macskáját? És aki oltatja az esetleg miért akad ki ha azt hallja valakitől hogy nem oltatja? A macskások mit gondolnak a fent írtakról?



2023. aug. 1. 20:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Persze megértem ha valakinek idős macskája van és vitaminokat ad neki, + oltást kap azért, mert már tényleg szüksége van rá.
2023. aug. 1. 20:59
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kijaros a macskad? Ha nem, akkor nem olyan nagy baj, bar en oltatom a benti macskamat is.


Ha kijar, akkor oriasi. Az oltasok megvedik eleg sok fertozo macskabetegsegtol. Tobbek kozott a leukozistol, ami eleg szornyu betegseg es nagyon fertozo.


Az, hogy ismersz valakit, akinek meg el a macskaja, ivarosan, kintikent, egy dolog. Nagy tulelok am, van, amelyik ilyen szar korulmenyek kozott is el 15 evet,igen, senki nem mondja, hogy nem

De miert kene kockaztatni? Miert kene, hogy elkapjon olyan betegsegeket, amikre egyszeruen van oltas es megelozhetoek?

Miert kell elletni? Nincs eleg kolyok igy is?


Ezt a hozzaallast soha a budos eletben nem fogom megerteni. Es igen, le is nezem az ilyen embert, mert akinek evente egyszer!!!! derogal oltatni a macskat, az szarik is bele az egeszbe.


A vitamin meg a kisebbik gond, ha amugy normalisan eteted, akkor nem kell adni.

Bar en ebben is erosen ketelkedem, hogy az, aki oltasra nem kolt, akkor majd jo minosegu kajara fog.

2023. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A fent említett macska nem szar körülmények közt él. Nagyon sok macska így él, és egészségesen. És nem túlélőnek nevezném hanem egyszerűen macskának. Régen nem oltottak macskát, mégis eléltek vén korukig.

Attól hogy valaki pl nem oltatja a macskát még hosszú, és jó élete lehet. A macskák nagy részének élete pedig nem pont az oltáson fog múlni, hisz az oltás nem védi meg egy autótól ha kintiről van szó.

2023. aug. 1. 23:43
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az autotol nem vedi meg, ez egy kulon tema, hogy mennyire helyes kint tartani oket es hagyni koborolni vagy sem.


Regen se es most se el a nagy altag hosszu evekig. Egy kinti macska elete atlagosan 4 ev. Ebben benne van az is, amelyik 20 evig el, meg az is, amelyiket eluti az auto fel evesen vagy eppen elpusztul valamilyen betegsegben.


De igazabol mindegy is. Akkor ne oltasd a macskad, te dolgod.

Igazad van, ugyse szamit, elcsapja egy auto, lesz masik, minek kolteni ra. 🤦‍♀️

2023. aug. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem ezt mondtam, csak hogy olyan macskára mondod hogy szar élete van, akinek ugyanígy megvan mindene mint pl egy másik, akár benti, akár öltött macskának(tök mindegy most milyen macska példát hozok fel).

Attól függetlenül hogy valaki így tartja a macskáját, ugyanúgy van jó élete a macskának, és sokat van foglalkozva és játszva velük, hisz a család macskaimádó, és a macskák töltik ki teljessé az életüket.

Egy egyszerű kérdést raktam fel, majd te bele kötöttél, az említett családba, és elkezdtél mocskolódni.

Sokan pedig az oltást istenítik, mindenféle probléma megoldására, amivel nem is lenne bajom HA nem szólnák le azokat az embereket akik pl nem oltják. Nekem épp ezzel van a gondom, és épp ezért írtam ezt a kérdést ki, hisz bemocskolják, senkinek nevezik azt aki nem oltat. Én azt írtam::,,az oltás nem védi meg egy autótól, ha kintiről van szó"

Te pedig ebből a mondatomból egy újat kreáltál, szerinted ezt írtam: ,,úgyse számít,elcsapja egy autó, lesz másik". Az én mondatom és ahogy az általam írt mondatokat ertelmezted, hát eléggé különbözik. Szerinted aki nem úgy tart macskát mint a magad féle emberek, az már csak rossz ember lehet. Ha mocskolni akarsz embereket anyádhoz menj, őt mocskold ha nem bírod azt hogy létezik olyan ember aki nem úgy tart állatot ahogy te el akarod képzelni a macskatarókat és ahogy te tartod.

2023. aug. 2. 00:34
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Nem azért, mert nem oltatod, etc, hanem mert önigaztolást keresel, meg fényezed magad. Aztán meg kit érdekel, vagy aki vagy.
2023. aug. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Salx Narval ***** válasza:
95%
Rossz embernek nem neveznélek ennyi infó alapján de felelőtlen állattartónak igen és, hogy ez tudatlanságból, v nemtörődömségből ered e mit sem számít az állat szempontjából. Nem is igazán értelek, azt írod többet költesz rá mint akik leszólnak, tehát még anyagi akadálya sincs, akkor mi a francért nem adatod be legalább az un kötelezőket és évi emlékeztető oltásokat? Kis odafigyeléssel a házi koszt akár jobb is lehet némelyik tápnál, ezzel nincs gond, pláne ha mindegyikből kap. Egy kis szemléletbeli különbség is van köztünk én ugyanis "családtagként" kezelem a felelősségem alá tartozó állatokat. Nem kérdés tehát a jólétük biztosítása és ennek alapját az egészségük, a testi épségük megóvása, nem pedig a babusgatásuk és egyéb kényeztetésük adja.
2023. aug. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Falusi rokonaimnál az odacsapódott kóborok átlagosan 2-3 évig élnek. "Régen" nagyon kevés macska öregedett meg, egyszerűen akkora volt a szaporulat, hogy sosem volt hiány egerészőből.


Nekem van egy benti cicám. Rendszeresen kap oltást, mert cipőtalpon is be lehet hordani ezt-azt, illetve néha sétáltatom hámmal.


Igen, nagyon kicsi az esélye, hogy elkap bármit is. De ő az én cicám, az én felelősségem - ha egy mód van rá, szeretnék minden bajt kivédeni.

Ha egy oltás hiánya miatt szenvedne a cicám (vannak ám nagyon ronda betegségek), azt sosem bocsátanám meg magamnak.


Ha valaki nem oltatja a benti cicáját, mert az nem érintkezik a kinti világgal, és emiatt nagyon minimális a kockázat (gyakori takarítással, lábtörlő-használattal együtt pláne) azt nem tartom rossz gazdinak.


Aki azzal érvel, hogy "há' régen meg a falun se oltották a macskát, mégis jól volt", azt igen. Régen az embereket se oltották, meg szülés előtt nem mostak kezet, a gyerekek fele nem érte meg a felnőttkort, de mégis felnőttek :D Hagyjuk már. Változnak a korok, változik a felfogás. A cica már nem csak eszköz az egerek ellen.


A macskám nem kap kiegészítő vitaminokat - szerencsére megengedhetem magamnak, hogy top prémium táppal etessek (rossz minőségűvel nem vagyok hajlandó, de ha már megengedhetem a legjobbat, miért ne?) így mindent megkap, amire szüksége van.


Maláta-pasztát kap kiegészítésül (a szőrcsomók és a könnyű emésztés miatt), illetve puszta luxusból kap biotint tartalmazó sajtos pasztát. Ettől szép puha, fényes lesz a szőre.

2023. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én tisztelem, szeretem az állatokat, és ők a mindenem. De az zavar, ha valaki, azért leszól mást mert nem úgy neveli a macskát mint más. Nem veszekedni akarok, és nem is veszekszek, csak ez az hogy bele kötnek abba, hogy ki hogy, mit csinál. Az a gond, hogy egyesek mint az 1. személy teljesen kiakad és szidja azt aki máshogy tart macskát. Attól hogy a legtöbb helyen máshogy van macskatartva még ugyanúgy szeretve van, és törődnek vele.

Azoknak a válaszát köszönöm, akik nem mást leszólni jöttek ide hanem értelmes választ adni. Felelőtlen állattartónak nem nevezném magam, hisz oltáson, vitaminon kívül mindent megadok neki. Olyannal pedig nem szép valakit megvádolni amit nem írt. Az említett családnak pedig főleg nagyon fontos a macska, hisz nincs gyerekük, és már időseknek, így a macskák a mindenük. Azt hogy felelőtlen vagyok 2 mondatból nem lehet szerintem megállapítani, főleg, hogy azt nem írtam le hogyan tartom a macskáim .

2023. aug. 2. 13:56
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az oltasok hianya es a szaporitas semmilyen modon nem fer bele a felelos allattartasba, ha tetszik, ha nem.


En nem ketlem, hogy szereted a macskad,de a szeretet nem fogja megvedeni ot a betegsegektol.

De nyilvan ezt te vallalod, te dolgod, azt csinalsz, amit akarsz.

De ne csodalkozz, ha le vagy szolva.

2023. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!