Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szökik ki a benti macskám?

Cherxilyn kérdése:

Miért szökik ki a benti macskám?

Figyelt kérdés
A napokban rászokott a macskám hogy kinyitja a szúnyogháló ajtót és kiszökik. Nem lenne ezzel baj, de kimegy az utcára ahol sohasem volt mivel benti cica. Pórázon szoktam naponta kivinni az udvarra, amit utál ezért sem értem miért akar kimenni. Miért lehet ez?
2023. aug. 2. 23:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%
Mert macska. Szoktasd rá, hogy bent a helye. Vagy engedd ki, és lelked rajta, hogy a fél várost bejárja egy éjszaka alatt, minden madarat legyilkol és bármikor elüthetik. Az ókor óta emberi önző hóbort a macskatartás, tanyán még elviselték, hogy egerészni ott van, ezért etetni sem kell, városban és a 21. században ez nem működik. Aki macskát tart, teremtse meg a saját portáján a kereteket ahhoz, hogy NE TUDJON bóklászni. Vagy ne tartsál macskát. Ilyen baromi egyszerű.
2023. aug. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
Hámot adj rá, biztonságosabb és hagyd, hogy többet legyen így kint.
2023. aug. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%

Anyáék cicája is ugyanez, egyszer el is ütötték mert kiszokott és nem vették észre.

Azóta tett fel valamit a szúnyoghálóra, hogy ne tudja kilökni. Te is csak ennyit tudsz tenni.

2023. aug. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%

Hiába nő fel bent egy macska, akkor is egész életében vágyni fog a kint életre!

Sosem voltam híve, hogy egy macska négy fal között élje le az életét... Akárhogy nézzük, nem normális dolog! Ez az önzőség, hogy egy kalandvágyó, csavargó, magát a szabadban jól érző állatot bent tartanak emberek által épített falak között...!

Kinti - benti macska! Úgy gondolom, ez a legmegfelelőbb! Nekünk is így voltak!

Nappal ki - be járkáltak, az éjszakákat kint töltötték. Hosszú, boldog életet élt az összes macskánk!

2023. aug. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
22%

Nekem is három macskám van, van hogy napokig nem látom őket.

Bár igazából már csak egyhez ragaszkodom úgy ahogy, ő szokott azért hazajárni. Igazából már nem nagyon etettem őket, mert nem volt rájuk pénzem, így most a szomszéd háznál is van vagy 2 macska, amit egy másik szomszéd szokott etetni. Aki idős néni ott lakott, az kórházba van, és már nem is valószínű hogy hazajön. (nem tudom sajnos hogy él e vagy meghalt volna, egy másik szomszédom helyére jött, aki szintén elhalálozott torokrákban).

Na mindegy, annak a néninek a macskáit etetik a szembe szomszédok.

Azt a fiú macskám inkább ott van már.

2023. aug. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%

Naná, hogy ki akar menni, mivel macska. És vadászni is fog, mivel macska.

Fogynak a madarak? Ez ilyen, minden élőlénynek megvannak a természetes ellenségei. Igazság szerint nem kár ezekért a csipogó szarógépekért, ezekért egyedül az ilyen madárbarát kertes ratyimanók ragaszkodnak egyedül, azonkiívül a macska igengcsak csökkenti a rágcsáló polupációt is. Lásd Ausztrália, ahol a sok redneck elkezdte írtani a macskákat, most meg lángszóróval mennek az egerek ellen a bugrisok...

A macska a föld egyik leghasznosabb állata, és pont.

Kár, hogy az oroszlán tartása kicsit macerásabb, legalább lenne az embernek is természetes ellensége...pl mint az 1-es.

2023. aug. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Mert kíváncsi - van kint egy nagy, felfedezendő terület.
2023. aug. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
36%
Csak szólok a tisztelt diszállattartó széplelkeknek. A macska arra is való Többekközt, hogy megfogja az egeret és ha minden ok ki nyirja
2023. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Azért szökik, mert macska. Vagy megteremted a feltételeit, hogy ne tudjon kimenni, vagy mostantól kijárós macskád lesz, lelked rajta.
2023. aug. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
9: a macska valójában arra való, hogy szép legyen, vicces legyen és dorombolással nyugtassa a gazdit.
2023. aug. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!