Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cica kaphat el az embertől...

A cica kaphat el az embertől betegséget? Mondjuk náthát?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb kórokozó nem terjed át, nyilván a kisebbség meg igen.
2010. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaphat el a cica betegséget az embertől. Nekem van egy 12 éves kandúrom, de még sosem szedett tőlem össze semmit, pedig nem oltjuk.
2010. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Tudtom szerint a macska természetesebb allat, mint az ember, tehat minden hulyeseget inkább mi kapunk el tole, ugyhogy ne mind nyalogasd, mert igy ahogy nezem az a tipus vagy... Ja, hogy ez ilyen tömbház macska...hat ..rossz biznic volt...
2010. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, nyugi :) És fordítva sem, macskanyavalyát nem kap el ember, kivéve a toxoplasmosist és a bélférget, de egészséges macska féregtelenítve van, a toxoplasmosis meg nem macskabetegség és általában még gyermekkorban átesünk rajta, ez csakis magzatra veszélyes, tehát várandósan ha elkapja valaki, akkor magzatkárosodást okozhat, de mondom, aki egyszer elkapta többször nem fogja és gyerekkorban átesünk rajta :)
2010. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, azzal tisztában vagyok, hogy a macskáról milyen betegség terjedhet emberre, de egy állatorvos szerint - már én is csak közvetve hallottam - a cica több betegséget kaphat el embertől, mint fordítva. Ezt én sem hallottam még soha, ezért tettem fel itt is ezt a kérdést, hátha hallott más is hasonlót.

A nyalogatós válaszíró pedig csak nyalja, amit gondolok.

2010. okt. 16. 08:45
 6/6 anonim válasza:
Az felettem levő utolsó mondatánál kiestem a székből, és elfelejtettem mit akartam irni.
2015. márc. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!