Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy olyan macskát simogatta...

Ha egy olyan macskát simogattam, amelyik lehet, hogy veszett volt, akkor oltassam be magam, vagy semmiképp sem kaphattam meg a betegséget?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy simogatás útján általában nem terjed, de nyálkahártyán keresztül igen, és nem kizárt, hogy megnyalta a kezem, és utána dörzsöltem a szemem.

Nem vagyok hipochonder, de sajnos mire ennek a betegségnek a tünetei jelentkeznek az emberen, akkor már egyáltalán nem gyógyítható. Ezért ha akár 1% esélyem is van arra, hogy elkaptam, akkor inkább beoltatnám magam...


2011. jan. 15. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Miből gondolod,hogy esetleg veszett volt?

Igen,oltasd be magad nyugodtan,az oltás ma már veszélytelen és fájdalommentes.

2011. jan. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
miből gondolod, hogy veszett volt? :) szerintem menj el orvoshoz, és kérdezz rá... :) jobb biztosra menni, nehogy baj legyen :)
2011. jan. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kaphatnád meg a veszettséget, ha a macska testnedve bekerült volna a szervezetedbe. Mivel nem harapott meg, így valószínű, hogy nem lettél veszett. :)
2011. jan. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Azért oltasd be magad...
2011. jan. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha van esélye, hogy a macska veszett volt (remélhetőleg nem, van más olyan betegség is, aminek a veszettséghez hasonló tünetei vannak), oltasd be magad! Jár egy kis kellemetlenséggel igaz, de ez a biztos. Az tényleg igaz, hogy ha a tünetek jelentkeznek, már nem sokat lehet tenni.
2011. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Felesleges, nem harapott meg.
2011. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha veszett lett volna, egészen biztosan nem hagyta volna hogy simogasd. A veszettség pedig eszméletlenül ritka betegség, tudomásom szerint az utóbbi x évben elő se fordult az országban, hála a folyamatos oltásoknak.
2011. jan. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De,jópárszor előfordul,különösen az úgynevezett "erdei"veszettség,ami fő terjesztője a róka.

Veszett állat is engedi magát simogatni,csak épp a másodperc tört része alatt megváltozhat a viselkedése és minden előjel nélkül támad.Pl.veszett rókánál először a viselkedés változik meg,bemegy fényes nappal is lakott területre,embertől sem fél,sőt nemritkán simogatni is hagyja magát.Életveszélyes ilyen rókához érni!

Veszett macska főleg arcra ugrik és ejt súlyos sebeket.

Fertőzésveszély szempontjából a fej és ahhoz közeli sebzés a legveszélyesebb.

2011. jan. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Igazad van, tévedtem, lehet hogy megyével kapcsolatban hallottam ilyen kijelentést. Mindenesetre macskáknál az agresszivitás jellemző (ahogy írtad: fejre támadás).

2011. jan. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nemrég pl.fényes nappal bement egy veszett róka a faluba valahol,és a járókelőket morogva követte.
2011. jan. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!