Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek hogy ne legyen...

Mit tegyek hogy ne legyen macska szag a szobámban meg nekem se?

Figyelt kérdés
Kakiját rendszeresen kiszedem és letörlök mindent ilyen állatoknak való fertőtlenítővel. Mit tudok tenni ami még hatna hogy kellemes legyen a levegő a szobámban és nekem is jó illatom legyen?
2023. aug. 17. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Egészséges, jól tartott macskának nincs szaga, semleges, ún. Púderillata van inkább a szőrének, de csak közelről.

2. Az alomból a pisit is érdemes kiszedni gyakran, én pl ha otthon vagyok, és hallom, hogy használja a macska az almot, kiszedem rá pár percre.

3. Zárt, fedeles alomtálcát válassz, az rengeteget visszafog az alomszagból.

4. Rendszeresen tisztítsd ki az almostálcát, ami alatt azt értem, hogy az egész almot cseréld le, a tálcát mosd ki.

5. Teszteld le, hogy neked melyik alom válik be leginkább. Van, aki a szilikátosra esküszik, van, aki az aldisra, kinek mi. Van illatosított alom is, bár érdemes vigyázni, nem minden macska tolerálja.


Ha a ruhádnak/neked "macskaszaga" van, akkor a macska vagy beteg, vagy az nem a macska szaga.

Nekem 3 macskám van, semmi sem érződik a lakásban ebből.

2023. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha budos a macskad, akkor valami baja van, vidd orvsohoz.


Egyebkent tenyleg nem nagyon van szaguk, mondom ezt ugy, hogy nekem nincs macskam, de anyamnak van, tehat en, mint “kivulallo”, tuti megereznem, ha budos lenne.

Ha atmegyek hozza, semmilyen szagot nem erzek.

2023. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az európai házimacskának nincs szaga. Ha szaga van, orvoshoz kell vinni.
2023. aug. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A macskának ha őt szagizom nincs szaga max néha enyhén füstös. Inkább a szobámban van állott szag meg a ruháimnak meg elvileg nekem. Legalábbis anya szerint.
2023. aug. 17. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor az nem a macska miatt van. A macskánál max az alomszag lehet erős, ha nincs takarítva megfelelően, illetve betegség okozhat penetráns szagokat (erős szájszag pl). Állott szagnál inkább feketepenészre gondolnék a falon, vagy vizesedő falakra.
2023. aug. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Tizenéve élek macskával, alapból nincs szaga tőle semminek, pláne, ha minden nap takarítod az almot. Az állot szag valószínűleg mástól lesz.
2023. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az alom szagtalanításához szodabikarbonát ajánlatos kezelni.

Ami még gond lehet, ivaros macska jelölőpisije. Akkor ivartalanítás. Plusz szellőztetés. Sok.

2023. aug. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A macskának ninca szaga. A nem ivartalanitott kandur pisije lehez szagos..
2023. okt. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!