Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?

Mi baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés

Benti kb 2-3 hónapos macskám van, egyik nap véletlen kizártam estére és másnap reggel lett egy dudor a feje oldalán. Étvágya van, semmilyen tünetet nem produkál, úgy viselkedik ahogy eddig is. Külsőleg nem gennyedzik meg semmi, tapintásra nem kemény.

Tegnap teljesen eltűnt és lement a dudor, viszont ma visszajött neki. Nem csináltam neki semmit, nehogy csak rosszabbat tegyek. Kint esténként szoktak vinnyogni kanmacskák mert az anya macska az kint szokott lenni, lehetséges hogy egy cicaharc miatt jött ki a dudor? Vagy valami csípés lehet? Vagy megevett valamit amit nem kellett volna?

Hétfőn az első dolgom lesz orvoshoz vinni, de addig is szeretnék valamilyen választ mert félek hogy elpusztul. :(



2023. aug. 26. 21:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Edit: Így néz ki jelenleg: [link]


Tapintásra nem reagált, nem fáj neki szerintem.

2023. aug. 26. 22:13
 2/11 anonim válasza:
100%

Ha elmúlt és előjött, akkor szerintem allergia vagy gyulladás lehet.

Kívánom, hogy ne legyen semmi baja.

2023. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon édes cica! 😊

Szerintem simán lehet valami harci sérülés is, bár furcsa, hogy egyszer eltűnik, aztán visszajön.

Ha a viselkedésében (főleg étvágyàban és kedvében) nincs változás, akkor szerintem is ráér hétfőig a doki, viszont ha valamelyik romlik, akkor irány az ügyelet.

És ki nem engedném addig, egyrészt benn nehezebben kerülhet a sebbe (ha van) piszok, másrészt jó, ha szem előtt van, nem is tudják bántani, és esetleg a szokatlan anyagcsere (véres széklet/vizelet stb.) is észrevehetőbb az alomban.

Jobbulást a legénynek, írj majd, hogy hogy van!


(U.i.: nekem egyszer a cicám fültöve duzzadt meg így, valami külső fülgyulladás-szerűsége volt, lehet hogy a te cicádnak a foga vagy az ínye pukkant be, esetleg ciszta... rengeteg minden lehet.)

2023. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem kellett volna kizárni!!!
2023. aug. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
#4 akkor beszélj ilyen nagy okosságokat meg bölcsességeket, ha eddig még SOHA EGYSZER SEM hibáztál volna. Na akkor majd meghallgatunk, addig meg amíg nem tudod hasznosítani magad értelmesen, állj el masfele.
2023. aug. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Lehet tájog lesz ott neki, ami ha nagyon megduzzad ki is fog fakadni magától.

De az is lehet hogy megcsipte valami.

2023. aug. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát így ránézésre én meg nem mondom mi baja lehet, majd a doki kideríti. Emlékszem egyszer egy hasonló dudort idézett elő a miénknél a fogváltás következtében kialakuló tályog de itt mintha kicsit távolabb lenne az állkapocstól. A tályogra viszont bármi váltja is ki jellemző lehet a kifakadás és előfordulhat az újra feltelés is. Az a biztos ha megnézi hétfőn egy szakember. Ha a szőrt széthúzva nem láttál külső sérülésre utaló jeleket akkor te itt hétfőig nem tehetsz semmit.
2023. aug. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

5-ös, nem én írtam a 4. választ, de azért a "hibázás" már ott sántít, hogy:


"Kint esténként szoktak vinnyogni kanmacskák mert az anya macska az kint szokott lenni"

1. Tehát megint egy felelős állattartó, aki nem ivartalanít, hanem szüleszti az állatait

2. Kint tartja az ivaros macskáját

Valószínűleg szegény kiscica sorsa is ez lesz :(

2023. aug. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

Ez egy fiatal kandúr? Mert az ivaros kandúroknak duzzadt arca van a hormonoktól, ami a vereledésekkor védi a torkát?


Lehet hogy ez kezd kialakulni, csak felemásan? Ez megmagyarázná azt is, hogy miért volt annyira mehetnéke.

Ha ivartalanítják a cicát, akkor a hormontermelés hiányában lemegy nekik az arc duzzanat.

2023. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Az előző vagyok.


Szóval csak viszonyításképpen, egy ivaros kandúrnak milyen hörcsög arca van, így tudnak kinézni:


[link]

[link]

[link]

[link]

2023. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!