Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ételt adjak a cicámnak...

Mennyi ételt adjak a cicámnak vegyes etetésnél?

Figyelt kérdés
Egy 9 hónapos, ivartalanított, nőstény macskám van, csak benti tartással és már kiskora óta vegyesen kap ételt (száraz táp+nedves zacskós táp). A doktornő szerint teljesen normális 3 kg-os súlyban van, de mostanában elkezdtem izgulni, hogy nehogy túletessem vagy ilyesmi. Neten keresgéltem, de van olyan hülye oldal, ahol azt írja egy macska kapjon 6 dkg kaját, a másik oldal meg 3 kilósnak 300grammot ír így már azt se tudom mi legyen. Eddig kapott este egy 86grammos nedves tasakos kaját, majd pár órával később egy háromnegyedig feltöltöttem a száraztáppal a tálkáját és azt másnap 3-ig falatozza nagyjából. Szóval mik a tapasztalataitok, mennyi kaját adjak a cicusnak?

2023. máj. 21. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen márkájú kajával eteted? Attól is függ a mennyiség, általában fel van tüntetve a csomagolásán.
2023. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy 9 hónapos cicánál teljesen jó a 3 kiló. Ha nálatok ez az etetés vált be és - a jelek szerint - szépen fejlődik, akkor nem kell túlaggódni. Egyelőre nem igazán tudod túletetni sem, mert még növésben van és sokat mozog is.

Majd ha felnőtt cica lesz (és elkényelmesedik, lassul, lustul) és látod, hogy kezd túlgömbölyödni, akkor vegyél vissza a mennyiségből.

2023. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a csomagolását. Ha nedveset és szárazat is kap, akkor arányosítsd a kettőt.

Pl. ha csak nedvessel etetnéd, és az útmutató szerint három tasak egy napi adag, te pedig ugye egyet adsz neki, az harmada. Nézd meg a szárazat is, amit ott ír, abból vond le a harmadát (hiszen nedveset is kap), az az elvben ideális mennyiség. Ezt oszd szét kettőbe, ha pl. kétszer kap szárazat egy nap.


De tegyük hozzá: ez mindig csak irányszám, a cicád legyen a mérvadó. Ha látod, hogy éhes (és nem csak kunyerál), akkor növeled, ha nem fogy el, vagy ha kezd kerekedni, akkor csökkentsd az adagot.

De általánosságban a lényeg, hogy a csomagolások mindig úgy veszik az etetési útmutatót, mintha mást nem kapna, szóval te garantáltan kevesebbet kell adj a ráírtnál. :)

2023. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tom. Nekem a 4 éves macskám még mindig kölyöktápot kajál, mert a simától fogy, hát még a steriltől.

Bár Őt Lucifer küldte nekem, egyenesen a pokol bugyraiból, ahol született, szóval egy igazi hiperaktív ördögfajzat, minden egyes kalóriát lemozog. Háromszor.

2023. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!