Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Húgom nősténymacskája az...

Húgom nősténymacskája az ivartalanítás óta naponta bevisz egy egeret és leteszi a húgom elé. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 29. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Örülni kell neki hogy ritkítja az egereket!
2023. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
2023. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelzi hogy teszi a dolgát es meghivja ebédre mert foglalkozik vele ,ez a hála jele . Inkabb ez mint harapjon lustalkodjon valogasson .
2023. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
27%

Hálaadás lehet, most már szabad a szex.

Nem lesz több nem kívánt terhesség.

Nagyanyám idős korára vadult meg.

2023. aug. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A kérdés inkább arra irányult, hogy le lehet-e szoktatni a macskát erről. Nem egerészőnek volt eddig tartva, és nem kellemes dolog, ha egy élő egér elbújik a házban, és úgy kell kutatni utána.
2023. aug. 29. 10:55
 6/15 anonim válasza:
100%
Nálunk is tele van azóta az udvar egérrel, de megöli őket. Úgy látszik valamiért ivartalanítás után többet vadásznak.
2023. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Az az egyetlen megoldás, hogy bent tartja a cicát. A csengő például a nap legtöbb részében inkább a cicát zavarná - illetve sok gazdi azt mondta, hogy a csengős cicája megtanult úgy osonni, hogy ne csilingeljen.


Ha a portáján irtja is az egereket (bár az a cicára is veszélyes), akkor elmegy máshova vadászni.


Bocs, hogy a benti cicás "propagandával" jövök, de a húgod minden bizonnyal szereti a cicáját :) Egyrészt a nőstények ivartalanítása azért elég borsos, másrészt a cica is egyértelműen szereti, ha így gondoskodik róla :)

Odakint rengeteg veszély leselkedik a cicákra - én folyamatosan rettegnék, hogy egy nap nem jön haza.


Az én cicám kóbor volt, aztán beköltözött a vidéki rokonaimhoz. Ott sajnos erősen "fogyócikk" a macska, rengeteget ismertem meg ott, de pár éven belül vagy eltűntek, és ha elő is kerültek, már nem éltek.

Volt mérgezett egeret evett cica, sérült cica, elütött cica... egyik se volt szép látvány.


Elhoztam az enyémet (a rokonom örült is neki, hogy jó helyre került) és azóta benti cica. Jól tűri, teljesen jól elvan - pedig mindenki ijesztgetett, hogy bezárva fogja magát érezni, szétrombolja a lakást.

Nem :) A nap nagy részében alszik, a maradékban meg lefárasztom.

2023. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7: "a húgod minden bizonnyal szereti a cicáját"

Így van, kettő cicája van és két kutyája, rendesen ellátja azokat.

"a nőstények ivartalanítása azért elég borsos"

Ennek főleg az volt (6-számjegyes összeg), mert méh-ciszta miatt nagyobb beavatkozásra volt szükség.

Nekem is van 3 macskám, de lakásban, legfeljebb a lépcsőházba mennek ki, oda is a felügyeletem alatt. Kertes házban már problémás lenne. Húgoméknál nem megy ki a macska az utcára, de van a telek mellett egy kiserdő, oda igen.

2023. aug. 29. 11:24
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszüleimnél volt egy cica, szinte minden reggel 2-3 egeret rakott a beárati ajtó mellé szép rendben és várta a dícséretet, amit meg is kapott.


Nálunk volt egy kóbor cica, elkezdtem etetni, s hozott egy fekete rigót. Nem örültem neki.

Látta, hogy a szárnytollánál fogva bedobom a szemétbe.

Többet nem csinált ilyet.

2023. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9: Egyik cicánk, amikor még csak 1-2 éves volt, a balkonon kapott el két cinegét, és meg is ölte azokat. Ma már csak éjjeli szenderekre vadászik, amik a virágokra jönnek. Ha tudom, kimenekítem a lepkéket a karmai közül, de sokszor már későn.
2023. aug. 29. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!