Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kis macskám most lett ivartala...

Kis macskám most lett ivartalanítva, mik lehetnek a komplikációk tünetei?

Figyelt kérdés
7hónapos leány a macska, frissen lett ivartalanítva, viszont kissé aggódok érte, ő volt a leggyengébb és legkisebb az alomba. Legfőképp egy valami miatt aggódok mivel ilyen állapotban is rakoncátlan; Mik lehetnek a tünetek egy belső varrat szakadásnál? Persze a többi komplikációk tünetei is érdekelnek! Az első pár hétre szóló tippeket is meg köszönném!

2023. aug. 18. 01:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed a sebet (és gyakorlott állatorvos csinálta), látni fogod, hogy szinte alig van varrata, nagyon kicsi volt csak a bemetszés. Elég rutinműtét ez, ne aggódj különösebben, nincsenek tiltva a rosszalkodástól a műtét után sem. :) Két dologra viszont figyelni kell: egyrészt hogy szépen gyógyul-e a seb, nem folyik-e belőle váladék, másrészt hogy a cica ne tudja bántani a varratot. Ezek mellett elég a szokásos általános állapotát figyelni, eszik, iszik, pisil, kakil, tud-e mozogni, játszani, van-e indokolatlan fájdalma. Egy kis fájdalma persze van a műtét után, erre kapnak is gyógyszert. Az első pár napban nyugodtabbnak tűnhet, ez önmagában nem utal semmi rosszra. Te vagy a gazdája, bízz a megérzéseidben. Sokkal valószínűbb, hogy semmi gond nem lesz.
2023. aug. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A nőstény cicák meglepően jòl viselik az ivartalanítást. Tavaly ivartalaníttattuk a kb. ennyi idős cicánkat, el nem tudom mondani, mit művelt. Mivel 10 napig nem mehetett ki, bent tombolt, azt hittem, lebontja a házat. Azóta is megvan, egészséges és boldog.
2023. aug. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezó itt van két google cikk a témáról, nagyon hasznosak, és jól érthetók. Én 15 évig dolgoztam usa-ban cicákkal, ott bébi cicákat ivartalanitanak, mikor elérik az 1 kg sulyt, kb. 2,5-3 hónaposak. Gyönyörű nagy cicók lettek, egészségesek,hamar gyógyultak.

A két google cikk:

www.háziállat.hu/macskaivartalanitás

korai ivartalanitás/ [link] ivartalanitás

nov. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!