Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire befolyásolná egy...

Mennyire befolyásolná egy egyszemű macska mindennapi életét, ha a megmaradt szemét is eltávolítanák?

Figyelt kérdés

Kérdésem inkább azok felé irányulna, akiknek a macskájuknak mindkét szemét el kellett távolítani.

Mennyire befolyásolja a macska mindennapi életét, hogy nem lát?


Természetesen benti macska, az egyik szemét év elején távolították el. Hónapokig jártunk vele állatorvoshoz, antibiotikumot, injekciókat és szemcseppeket kapott folyamatosan, de jobbnak látták eltávolítani az egyik szemét.

Tavaly nyáron találtuk az utcán, kb a halálból hoztuk vissza. Fonnyadt szőlőszemre hasonlítottak a szemei, az egyik még megvan, de az is ilyen “összefolyt” szemnek néz ki, nem lát vele rendesen, csak a fényeket és árnyékokat érzékeli vele.


Ott követtük el a hibát, hogy mertünk bízni a helyi állatorvosban.

Valószínűleg olyan kenőcsöt írt fel a szemére, amit nem lett volna szabad a szemére használni. Sajnos ez csak a jelenlegi àllatorvosunknál derült ki, akihez 1 éve járunk vele.


A múltkor begyulladt neki a meglévő szeme, kapott injekciót, szemcseppet és gélt, ezt napi 3x kapja. Most megint könnyezik neki, ha nem hagyja abba a könnyezést, megyünk vissza dokihoz..

1 év alatt megszámolni se tudom, hányszor voltunk vele dokinál és mennyit költöttem rá és a benzinre, mert nem helybeli a doki.. már törzsvendégek vagyunk a rendelőben..

Pénzügyileg a szemeltávolítás érné meg jobban, viszont ez a szem az egyetlen esélye arra, hogy lásson valamit a világból..


Macskanáthásan, soványan, betegen szedtük össze, gyönyörű cica lett belőle.


Folyamatosan csak a bántást kapja az emberektől a szeme miatt, de nekünk ő a kis kicsi kincsünk akit felneveltünk, aki a család mellett alszik el és kel fel.


A dokitól úgy jöttünk el pár napja, hogy helyrejött a szeme, örült mindenki.

Nem szeretném ezt a szemét is elvenni tőle, küzdünk.


Milyen okok miatt kellett a macskàtok szemét eltávolítani? Megváltozott utána a viselkedése rosszabb irányba?



#macska #szem #Szemeltávolítás
2023. szept. 1. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Neked mennyire befolyásolná a saját életed? A macskával is pont ügyön olyan rossz lesz.. de ha muszáj akkor muszáj.
2023. szept. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
ALehet az elaltatás lenne a leghumánusabb
2023. szept. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

Én is az altatást tartom a leghumánusabbnak - hiába pontoznak majd le a kretének ezért a véleménynyilvánításomért.


Helyette mentsetek meg egy jobb sorsra érdemes másik kóbor macskát, hisz hamarosan itt a tél, és ezrével fognak éhen pusztulni minden nagyvárosban!

2023. szept. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Az a baj hogy ha megbetegszik egy szem, olyan autoimmun válasz történhet ami megtámadja a másik szemet is. Ez történhetett a macskával.


Mindenképp job lenne ha a szemét meg lehet menteni, de hozzá tud szokni a szem nélküli élethez.

2023. szept. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem volt még vak cicám, remélem nektek sem lesz!

Ha mégis erre kerülne sor, én bíznék benne, hogy a többi érzékszerve (amik valószínűleg máris felerősödtek) segít neki abban, hogy benti cicaként értékelhető életet tudjon élni.

Mennyi idős a cica amúgy?

Gondolom, hogy minél fiatalabb, annál inkább tud a szervezete alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez.

Szurkolok, hogy megmaradjon legalább ez a kis látása, megírhatnád majd, hogy mi lett a sztori vége! ❤️

2023. szept. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
90%
Nekem van egy befogadott cicám pár éve, mindkét szemére vak, sokan nem hiszik el hogy nem lát. Fára mászik, totál feltalálja magát, felugrik a kanapéra, van egy barátnője pár hete :) Tehát teljes életet élhet. Ha folyamatosan problémás a másik szem, akkor lehet jobb lenne ezt lezárni. Akik altatás mellett érvelnek, azok tájékozatlanok, ez még nem a világvége, ettől még lehet boldog élete egy állatnak és a lefontosabb, nem szenved. Legalábbis az én kedvencem köszöni szépen jól van.
2023. szept. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Salx Narval ***** válasza:
91%
Ezt érdemes elolvasnod. [link]
2023. szept. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szolovjov ***** válasza:
100%
Az én macskám is megvakult mindkét szemére, de még így is elkóborol otthonról és bámulatos módon haza is talál. A lakásban rosszabbul boldogul.
2023. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Youtubon láttam szemnélküli macskat, teljesen jónak nez ki, erdekes mód jól tajekozodik. Jobban mint az ember. A bajusza, a szaglasa segiti benne. [link]
2023. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves rögtön altatást javasló emberek!


Ezen kívül a macska makkegészséges, élvezi az életet, semmi baja. Nem fogjuk amiatt elaltatni, hogy helyette egy másikat befogadjunk.

2 hónapja kellett elaltatni a kutyánkat aki velünk nőtt fel, mert beteg volt. Betegség miatt, amin már NEM lehetett segíteni!!

A macskán lehet segíteni, marad velünk.

A többi érzékei remekül működnek, rendszeresen látja őt állatorvos, biztonságos helyen van bent.


Menhelyről került hozzánk nemrég egy kutyus, ő is csak azért, mert elvesztettük az előzőt.

Nem fogjuk elaltatni azért, hogy “helyet csináljunk” egy másik utcai macskának. Higyjétek el, ígyis minden utcán talált állatot hazahozok és gazdit keresek nekik. Akár árokban van a kutya, akár romos házban a macska.


1 éves és 5 hónapos a cicus, tehát az egész életét így töltötte, hogy nem lát tökéletesen.

Mindenesetre reménykedünk hogy megmarad a szeme, megnézem a videókat, köszönöm a válaszokat!❤️

2023. szept. 2. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!