Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ehet egy macska csak szárazkaj...

Ehet egy macska csak szárazkaját egész életében?

Figyelt kérdés

2023. szept. 2. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Igen, maximum nem lesz hosszú élete.
2023. szept. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Veseproblémákhoz fog vezetni, ne.
2023. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ a minőségtől és az összetevőktől.
2023. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Ismerek olyan embert, aki a kutyáját végig száraztáppal etette. A kutya igen sokáig élt, de szerencsétlen olyan undorral ette mindig a kaját, annyira sajnáltam.
2023. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelő minőség, akkor igen.

A nedvesnek inkább a folyadéktartalma lényeges, nagyon sok macska nem iszik eleget.

2023. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Igen, mellé laktózmentes tej
2023. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Salx Narval ***** válasza:
72%
Hááát nem tudom, lehet az bármilyen jó minőségű és változatos kaja akkor is csak száraz, v nedves táp. Én biztos, hogy nem etetnék semmilyen állatot ennyire egyhangú eledellel hiába tartalmaz minden szükséges tápanyagot. Kiegészítő táplálékként kezelem a száraz és a nedves tápot is, rendszeresen és változatos formában kapja mindkettőt az enyém is de nem kizárólag ezeken él. Egy állatnak is szüksége van változatos étrendre, néha még egy kis egészségtelenre is, ami csak akkor az ha túlzásba visszük.
2023. szept. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7 Az én cicám esetében ez az elmélet megbukik, mivel össze hányja magát, ha összevissza etetem.

Ő csak a száraztápot tudja normálisan megemészteni, a konzervtől bugyog a hasa aztán ugyanolyan szagúan jön ki, mint ahogy bement, csak átfut rajta. Főtt/sült húsokat egyből visszadobja, nyers hústól meg baktérium fertőzést kapott.

Táp mellé amit szokott kapni, napi 2* fél deci laktózmentes tej.

Tápból is olyan keveréket kap, ami speciálisan rá szabtak, ivartalanított, lakásban élő, hosszú szőrű cicáknak, szőrgombóc oldó és szőr-bőr kondícionáló hatású, valamint húgykövesség megelőző.

Öreg cica már, 12 pluszos, de 3 éves kora óta eddig tökéletesen bevált, azóta már nem próbálok mindenfélét adni neki és szépen le is szokott róluk.

2023. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én macskám nem eszi meg a nedves kaját. Semelyiket. Próbáltam már azt is, hogy ha éhes lesz majd megeszi. Hát nem. Főztem neki husit, próbáltam nyersen is, akkor sem.


Szóval én a jó minőségű tápokat váltogatom neki, és makk egészséges. 9 éves ivartalan kandúr.


Inni iszik eleget szerencsére.

2023. szept. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
Nyilván nem emésztési problémás cicákra gondoltam én sem amikor a változatos étrenddel hozakodtam elő. Az állat jóléte érdekében persze, hogy azt kell adni amit problémamentesen meg bír enni. A szomszédomban is volt egy kiskutya ő is orvosi tanácsra egyféle gyógytápot kaphatott csak azt is grammra kiszámolva, nagyon sajnáltuk de szerintem a gazdáját jobban megviselte ez a helyzet mint a kutyust.
2023. szept. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!