Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen magas volt a macska...

Milyen magas volt a macska cukra amikor elkezdték az inzulint, előzetes állapota milyen volt?

Figyelt kérdés

Rendszeresen járunk állatorvoshoz mivel Fiv-es ellenőrzésekre illetve sajnos sokszor betegségek miatt.


Volt több törött foga, ezeket kiszedték és a vérvételkor kontrollkor 30-nak mérték a cukrát. Pár napra rá megismételték, éhgyomorra 32 volt.


Azt mondták 3 hétig kapjon cukorbeteg macskáknak készített táplálékot majd menjünk vissza és megbeszéljük kell e inzulin.


Macskások akinek inzulinos már a cicája, mikor kezdték el adni, mitől függött ez és milyen állapotban volt akkor?


Az enyémnek jó az étvágya, mozog és játékos. Korábbi betegség miatt sokat fogyott akkor még nem volt cukros. Azóta hízott már egy fél kg-t mióta főzök neki és most derült ki a probléma. Lehetséges, hogy a sima táptól ezért nem hízott?



2023. szept. 5. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Hát ha ez 30mmol/L érték, akkor reménykedj, hogy a stressz okozta adrenalin felszabadulás emelte meg a cukrát, különben ki fog nyúlni.

(Emberek kiakadok tőletek. Mi a fa..nak vesztek agyontenyésztett genetikai hulladék macskákat?! Én hülye, miért nem mentem állatorvosnak!)

2023. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Örülj neki hogy él még a macskád! Mert még az emberre is életveszélyes a 20 mmol/L feletti vércukorszint. Én is 24 mmol/L már kórházba kerületem.
2023. szept. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendszeresen járunk ellenőrzésre valószínűleg a stressz miatt volt ilyen magas mert előtte nem volt probléma vele. Ezért is kell később visszamenni újabb ellenőrzésre és nem kapott rögtön inzulint. De ha mégsem szeretnék felkészült lenni.


Kedves 1-es, nem tenyésztett hanem utcáról befogadott valószínű 10+-os macska, de ilyen idegrendszerrel jobb is ne haragudj, hogy ismeretlenül ítélkezel.


Olyan emberek válaszát szeretném akiknek a macskájának szintén van cukor problémája, tőlük kérdeznék még párat illetve tanácsokat szívesen fogadok.

2023. szept. 6. 15:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsika. Nem tudtam, hogy ez egy Münchausen-szindrómás gyülekezőhely.

Megnézted, hogy van-e fogköve vagy hogy érzékeny-e valamelyik foga?

2023. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4es!


Mint írtam is a kérdésben voltak fogproblémái. Ezután jött elő a cukor, lehet a kettőnek köze egymáshoz?


Valószínű sajnos inzulin lesz, nem igazán akar lentebb menni a cukra.

2023. szept. 26. 08:41
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyulladás vérmérgezést okozhat és akkor össze-vissza ugrál a vércukor.


Nézd, ha egy macskának leellenőrzik az alapvető dolgokat: nem rohad a foga, füle, karma, nincs sebe, nincs a torkában elakadva főtt csontszilánk, nincs eltörve semmije, nem mérgezi a szomszéd, nincs bedurranva a seggmirigye, akkor rendben kell legyen. Most lehet keresni valamilyen betegséget amit kihagytam és lehet mondani, hogy "de azt meg tudták gyógyítni és már jól van".


A macska ugyanolyan duvad mint táplálékállatai az egér meg a patkány. Ha van egér, akkor felszaporodik, ha nincs és elfogytak a kismadarak stb. akkor éhenhal. Az teszi őket széppé és egészségessé, hogy csak a legtutibbak maradnak életben.

Ha nem esznek akkor legtöbbször fájdalmuk van fogkő vagy begyulladt fog miatt. Azt le kell pattintani vagy ki kell húzni.


Ha a józan egészségügyi problémák ki lettek pipálva, akkor hagyni kell a szerencsétlent élni vagy megpusztulni amit akar, mert az állatorvos csak egy sztenderd csomagot fog eladni a gazdinak, amit a gazdik beszopnak: Ki kell herélni, mert bármi ..., inzulint kell szednie, ki kell venni még valamit belőle, injekciós koktél, szteroid, el kell altatni stb. Ezek a gazdit kezelik. A legtöbb állatorvos, ahogy hallom csak az oltások beadására jó, meg chippezésre. Még az "elaltatást" sem kérném tőlük, mert szintén ahogy hallottam, csak izomrelaxánst adnak az állatnak az nem tud megmozdulni és egyszerűen megfullad látható kínlódás nélkül. Mert ez a legolcsóbb és kívülről békés halálnak látszik. Inkább szépen haljon meg a kosárkájában.


Nagyon sok macska nem iszik eleget és egyszerűen leáll a veséje középkorában vagy összeszed valamilyen fertőzést, ami miatt már nem tud teljesen felépülni és lassan elpusztul benne.


Amit tehetsz, hogy leellenőrzöd alaposan mindenét, adsz neki vitaminkészítményt (vannak ilyen tubusos nyalós, amit nagyon szeretnek) és ha még mindig nem kezd enni, esetleg adhatsz neki valamelyik általános antibiotikumot, amit a hülye háziorvosod felírt neked torokfájásra. Ha egy-két nap alatt nem javul, akkor csillapítod a fájdalmát (törtrész paracetamol pl.). Ha elpatkol, akkor legalább adtál neki egy esélyt és segítettél rajta, aztán befogadsz egy másikat.

2023. szept. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6 Na pont nem ellenőríztem. pracetamolt nem kaphat macska.
2023. szept. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a kérdésre nem igazán érkezett válasz így hagyom inkább a dolgot itt.


6-os részben igazad van. Ezek a kezelések arra jók, hogy meghosszabbítsák a macska életét, hiszen valóban állatorvos nélkül már az enyém sem élne ez biztos.


Egy idő után mérlegleni kell, hogy valóban jó e még a kedvencünk élete vagy csak mi ragaszkodunk hozzá betegesen és jobb ha elengedjük.


Úgy érzem mi még nem tartunk ott, hiszen eszik, játékos, inzulint pedig azért kap hogy a veséje ne menjen tönkre. De egy rossz vesével ami talán végzetes is úgy gondolom több a probléma, mint azzal a kis inzulinnal.

2023. okt. 15. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!