Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a jelei annak, hogy a...

Mi a jelei annak, hogy a macska elleni fog?

Figyelt kérdés

Két hete a kertembe került egy nőstény macska, állatorvoshoz vittem mert azt láttam rajta hogy nagy a hasa. Kiderült, hogy vemhes és mivel közölte az orvos hogy kockázatos már az ivartalanítás, ezért szeretném még így megtartani a macskát? Mivel hozzám szokott igent mondtam.

Úgy látta hogy kb jövő héten fog elleni. Na de ma mikor hazaértem akkor hallottam hogy hangosan nyivákol és hátrafele lépked, ez 2x történt meg, azóta evett és pihen.

Mellei is meg vannak duzzadva, természetesen a kiscicákat felnevelem még örökbe nem adhatók és már lenne is két jelentkező.

Még sose szült nálam cica.

Csináltam neki kartondobozból kis fekhelyet de eddig nem igazán érdekelte. Mit tehetek érte?


2023. szept. 8. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Azt hiszem nagyon fáradt lehetek sokáig gondolkodtam milyen lehet a macska elleni fog? Vajon milyen talizman? Aztan rajöttem ez nem az ezoteria kategoria😃
2023. szept. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztonságos helyet keres: árnyékos, huzatmentes, tiszta, puha, körülhatárolt fészket, hogy ne szökjenek a kicsik. Ha megfelelőt össze tudsz hozni, meg fog benne szülni és maradni. A szülés után cserélni kell a ruhát alatta, mert vér és magzatvíz kerül rá. A nyivákolás az első kicsi kibújása előtt van, onnantól már a kibújt kicsinyeket gondozza, letisztítja róluk a magzatburkot, elrágja a köldökzsinórt és elfogyasztja a méhlepényt. Utóbbi a tejtermelést serkenti.
2023. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azok a jelek, amiket írtál...

Kinti cica?

Ha igen, akkor nem tudom, hogy hol a dobozod, de szerintem kicsi az esélye, hogy abba ellik, szerintem még nem bízik annyira benned, hogy "látható", jól megközelíthető helyen vállalja be inkább keres egy eldugott helyet egy melléképületben vagy ilyesmi.

Ez nem baj, ha egyébként az anyuka szelíd, mert akkor jó esetben majd előhozza a kölyköket, és akkor ők is szelídek lesznek.

Ha nem, akkor párhetes korukban célszerű lesz megkeresned őket, és szokatni őket az emberhez, különben ha akkor látnak először, mikor már jönnek-mennek, akkor már nehezebb lesz a vad cicákat megfogni és szelidítgetni.

Arról nem is beszélve, hogy ha addigra bejön a hideg, akkor a piciknek kell majd valami meleg hely is, mert megfázhatnak.

Amit viszont biztos megtehetsz, hogy anyukának mindig gondoskodsz jó minőségű ételről és friss vízről, mert ellés után kelleni fog neki az erő.

Sok sikert, remélem pozitívan zárul a dolog cicarészről és részedről is! :)

2023. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!