Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicát mivel etessük?

Kiscicát mivel etessük?

Figyelt kérdés
Nagyon pici cica, utcán találtuk, mivel lehetne etetni? Most egy minimális tejet kapott este, de úgy hallottam az sem ideális a macskáknak bármennyire is így tartják. Lehet kapni valami direkt nagyon pici cicáknak való tápot?
2023. szept. 11. 02:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3%

kiccicát kisegérrel, naccicát nagyegérrel


Ha van valahol anyamacska, legjobb lenne az alá bedugni.

2023. szept. 11. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, mennyire nagyon pici. Ha még cumizós, legideálisabb lenne egy anyamacskát találni pótmamának.

De létezik macskáknak való tápszer, azon sem lehetetlen felnevelni. Kérdezz utána állatorvosnál, állateledeles üzletben. Ilyen helyeken szokott lenni.

Tehéntejet semmiképp nem szabad adni macskáknak.

2023. szept. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha nagyon kicsi, speciális tápszer kell neki, melegen tartani, és páróránként, éjjel-nappal kell etetni.
2023. szept. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
87%

Kiscica tápszer kell neki, menj be a közeli állatboltba, és kérd ki a szakik segítségét.

Manapság már annyira magas a készlet mindenből, hogy már újszülött macskának is vannak termékei.

2023. szept. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Én inkább állatorvoshoz mennék tanácsot kérni. A kereskedések 99%-ában a lehető legrosszabb eledelek ajánlják nagy magabiztossággal, sok helyen alig tudják megkülönböztetni a hörcsögöt a tengerimalactól, az állatok nemének megállapítása komoly problémát okoz, ráadásul sokszor még az árult állatfaj igényeit sem ismerik. De sajnos teljes magabiztossággal képesek hülyeséget mondani, így látszólag értenek hozzá. Ezek után én nem bíznám egy kismacska túlélését az eladók tudására. Olyan nincs, hogy kisállat eladói végzettség vagy hasonló. A kisállat kereskedés egy bolt, ahova sajnos eladókat vesznek fel és nem állatszakértőket.
2023. szept. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi lett a cicával?
2023. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Itt maradt nálunk, ilyet szereztünk be neki:

[link]


Szerintem már végleg beköltözhet hozzánk :)

2023. szept. 12. 22:12
 8/15 anonim ***** válasza:

Ügyes! :)

Nem tudom, hogy ez jobb vagy rosszabb fajta tápszer-e, de legalább tényleg (macskáknak való) anyatej pótló tápszer, nem pedig tehéntej vagy a felnőtt macskáknak desszertként árult "macskatej".

Kiderült már, hogy nagyjából mennyi idős lehet? Ha bőven vannak fogai, és próbálna eszegetni, adogathattok neki egy kevés, kölyköknek való nedvestápot is a tejpótló mellett. Ha már valódi anyatej nincs, jobb, ha több forrásból, többféle tápanyaghoz jut. Ha viszont teljesen szopós korban van, akkor inkább ne.


A tehéntej valóban nem jó, és teljességgel felesleges. Egy állat igyon vizet.

2023. szept. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szerintem pár hetes lehet, talán egy hónapos. Most ilyen kis nyulaknak, és hasonlóknak forgalmazott, nem is tudom minek elhet nevezni üvegből van etetve, a lényege az, hogy van rajta egy kis csövecske, és annak a végén egy ilyen kis golyó zárja le, aztán ahogy nyomkodja gondolom a nyelvével úgy ereszti át a folyadékot.

De majd megpróbálom meglesni hogy áll fogakkal :)

2023. szept. 13. 16:41
 10/15 anonim ***** válasza:
Már meg fog maradni. Naccica lesz belőle, kisegeret, nagyegeret, galambot fog majd fogni.
2023. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!