Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha nem jól vannak tartva az...

Ha nem jól vannak tartva az állatok,mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egy háztartásban vagyok kénytelen élni az egyik rokonommal és vannak macskái. Nem ívartalanította a nöstény macskát és így lett 6 macskája. Akiket szintén nem ívartalanít ,ráadásul,alig add nekik enni is. Nincsenek megfelelően ellátva,sokszor betegek és bolhásak is. Mondtam,már neki hogy keresen nekik gazdát,aki legalább normálisan add enni nekik,mindig azt mondja majd majd..Mit lehet tenni,hogy jobb legyen mindenkinek? Én nem bírom ellátni őket és nem is akarom. Nekem van egy kutyám,akit normálisan elláttok,de mióta ennyi macska van az én költségeim növekedtek.PL: A kutyámról kiderült,hogy bolha allergiás ,mert soha nem volt bolhás de ennyi macska mellett minden héten legalább egyszer bele megy egy bolha és akkor fürdetés,rágás elleni intézkedések stb. Illetve,folyamatosan figyelnem kell hogy ne igyn/egyen a macskák táljából ,mert félek hogy beteg lesz.Mert a rokonom szereti csak kidobni a földre a macskáknak az élelmet,oszt jól van az ott majd megeszik.. Te mit tennél a helyemben,mielőtt kikészülnél idegileg?
2023. szept. 11. 11:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%
Azért nem kell ennyire félteni a kutyádat. A cicákkal ne foglalkozz, nem a te sarad. Ha nem kapnak elegendő 3telt majd egerésznek vagy elmennek más házhoz enni. Nem halnak éhen
2023. szept. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Megprobalnek gazdat keresni nekik akkor en.

Vagy koltozni.

2023. szept. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
A kutyám,mióta ennyi macska van.Bolha allergiás lett, folyamatosan rágja a testét, volt hogy véresre, már lassan folyamatosan tölcsérben kell lennie, mert különben kirágja magát. Eddig 3 havonta ha kellett neki bolha írtó, most havonta 2x is, mert fürdeni is kell az allergia miatt. Illetve, a macskák szeme tiszta ragacs, gennyes és a kutyámnak is él kezdett csippásodni a szeme, de talán még időben lekezeltem, majd kiderul. Szóval, van baja a kutyámnak is ettől és nekem is.
2023. szept. 11. 12:07
 4/26 A kérdező kommentje:

Nem sokára talán sikerül költözni, de addig valahogy ezt túl szeretném élni..

Mondtam már neki hogy keresek nekik gazdát, mert ez számomra már állatkinzas, de az nem tetszett neki.. Még azt mondta majd jobban figyel. De nem..

2023. szept. 11. 12:10
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire zavar, költözz el. Nem kötelező ott lenni. Macskák miatt állatvédőknek szólni.
2023. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Szerinted kutyával, mennyire könnyű elköltözni? Illetve, az én házam is, nyilván nem fogok csak én elköltözni.
2023. szept. 11. 12:56
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Testvéred? Kinek a nevén van a lakás? Csak ketten laktok ott?
2023. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem a testvérem. 2-en és közös néven.
2023. szept. 11. 13:50
 9/26 anonim ***** válasza:
28%

Legyen benned annyi ,hogyha a sajàt szemeddel làtod hogy nem kapnak normálisan enni a cicák akkor adjál nekik te,ilyen ku*va egyszerű:) ha te sem adsz nekik ételt csak nézed hogy éheznek és se állatvédőnek nem szólsz,akkor te is àllatkínzók sorát erősíted! A kutyához is ki lehet hívni az àllatorvost ha nem vagy hajlandó elvinni az orvoshoz ,a macskàkat úgyanúgy be kell oltatni + féreghajtó stb

Ha bevállaltàl egy kutyàt akkor ezek vele jàrnak ,legyél felelősségteljes!! A macskàkat meg etesd meg és az állatvédőket hívd ki! Neked jó lenne ha éheznél mindennap ember??!!

2023. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
22%
Állatkínzó vagy kérdező. 9 jól írja! Hogy tudod elnézni, hogy éhesek? De most komolyan kérdezem. Te bezzeg jól tudsz lakni. A kismacskák meg éheznek. Hát! Tudod...
2023. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!