Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi van akkor ha a macskám így...

Mi van akkor ha a macskám így feszülten megáll, lenyomja a mellkasát, és így hangot ad ki?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy fúj, görcs, vagy nemtudom mi lehet =S utána meg lefekszik és pihen.
2009. jan. 2. 01:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem köhög vagy mit csinál szegény? :( Mintha szőrgombóc lenne a torkában és köhög és rázkódik? Vagy mintha nem jönne fel neki a slajm (vagy micsoda az) tudod, amikor meg vagy fázva és a torkodban...

Nekem is köhög így az egyik cicám néha, de állítólag azért mert már idős cica és mert lenyeli a sok szőrt amikor mosakszik. Lehet kapni valami kitekat vagy whiskas golyókat vagy valami falatokat amik direkt erre vannak állítólag ettől nem fog így krahogni. Én tescoban láttam régen.

De egyébként vidd el állatorvoshoz! De szerintem ettől nem fog elpusztulni, sok cica köhög így felénk (csak ritkán) sajnálom is szegényeket, de évek óta így vannak.

De te vidd el orvoshoz!

2009. jan. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát februárba visszük el mert ugye akkor kapja oltást. de hát amikor szőrcsomót köp akkor is így csinálja de most csak ilyen nagyon furcsa hangot adott ki. amúgy 5 hónapos perzsa macska =)
2009. jan. 2. 01:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet megfázott kicsit. Hát ha előbb nem tudjátok elvinni... szerintem mondjuk addig "kihúzza". De jobb lenne minél hamarabb :)

Tartsd őt meleg helyen, vagy legalább szélvédett helyen. Ne adj neki hideg ennivalót, csak langyosat vagy esetleg naponta többször meleg tejet. De ne nagyon meleget, csak a langyostól picit melegebbet. Remélem meggyógyul a cicád.

2009. jan. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem várnék februárig. Valószínű köhög, aminek komolyabb oka is lehet. Egy volt cicatulajdonos.
2009. jan. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző: az állateledel boltokban (pl. Freesnapf) kapható egy paszta, ami kifejezetten arra való, hogy a szőrt megeméssze a cica. GimPet paszta a neve, hetente egyszer nyomni kell a cica szájába, elnyalogatja. A lenyelt szőrcsomókra ez a legjobb.
2009. jan. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad várni! Nézz utána, hogy rendel-e a dokid, ha nem akkor van-e rendelő doki a környéken és vidd el. Lehet, hogy tényleg csak szőrlabda, de a perzsák kényesebb szervezetűek, én a helyedben nem kockáztatnék.
2009. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát oké. De azt hallottam perzsának nemigen lehet tejet adni csak cica tejet. Olyan paszta van itthon neki.
2009. jan. 2. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is az állatorvosra szavaznék,mert a szőrcsomónak egy-két próbálkozásra fel kell jönnie,tehát sztem is megfázott,és ez nem várhat februárig.

A perzsa cicáknak ugyanúgy lehet sima tejet adni,mint pl.a Birmanoknak,vagy Briteknek,vagy Sziámiknak,régen mikor még nem volt macskatej,mit adtak nekik?Akkor nem éltek szted fajtatiszta macskák?A Te döntésed,hogy inkább méregdrágán veszed-e a macskatejet,vagy pedig a szőrcsomókat elkerülendően veszel Royal Canin Hairball Controll-t,amiből adsz neki havi 2db 400gr.-os zacskóval,ami segíti megemészteni a szőrcsomókat,hogy ebből legalább ne legyen gond.Én inkább erre szavaznék.Nyugodtan kaphat bolti tejet.


Egy tenyésztő

2009. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem szereti a szőroldós tápot =S vagyis meg meg eszegeti de nem a kedvence.
2009. jan. 7. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!