Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 éves benti cica folyamatosan...

9 éves benti cica folyamatosan máshova piszkít. Hogy lehetne erről újra az alomra szoktatni?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves benti brit rövidszőrű cicusunk. Már az elején úgy hoztuk el, hogy szobatiszta volt, persze 1-2 alkalom előfordult, hogy nem az almot használta, de feltakarítottuk, parfüm rá, hogy a szagot elnyomjuk, nem volt gond. Azonban most, rákezdett állandóan mellé piszkítani. Nem csak 1-2x alkalomról beszélünk, hanem gyakorlatilag minden nap, minden reggel macskapisit, kakit kell takarítani az ajtóból, szőnyegekről, és ez már 2-3 hete megy folyamatosan. Kaját a legjobb minőségűt kapja, próbáltuk különböző fajtákkal hátha, de minden alkalommal ugyanez az eredmény. Tudni kell, hogy mi egy 8 tagú családból származunk, de a 9 év alatt mi a gyerekek egyre kevesebbet voltunk otthon, egyetem, házasság stb., egészen addig, amíg már csak maximum 3-an(szüleinkkel együtt) maradtak, akkor is csak hétvégén, tehát gyakorlatilag sokat van egyedül a cica, maximum 1-2 emberrel tud kapcsolatot létesíteni, a megszokott 8 helyett.

Voltunk állatorvosnál, valami kis gyulladást talált, de kezelve lett, ő is inkább pszichés bajra gyanakodott.

Úgyhogy a kérdésem az lenne, hogy mit kéne tennünk, hogy erről ismételten leszoktassuk a cicát? Nem tudunk többet ott lenni szüleimnél, mindenki elköltözött, család, munka stb.., tehát ez a helyzet nem fog változni. Gondoltunk arra, hogy valamelyikünkhöz jöjjön el, de félünk, hogy 9 év alatt egy házban élt és szokta meg, vajon hogy reagálna egy új helyre?



#macska #cica #alom #Mellépiszkítás
2023. szept. 20. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Hogy erted, hogy csak hetvegen vannak otthon? Konkretan hetkoznap egyedul van a macska vagy mi?


Ha igen, akkor egyertelmuen oda kell koltoznie, ahol emberek laknak.

2023. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szüleim mindig otthon vannak. Tehát 2 állandóan otthon van. A 3, esetleg 4 szól hétvégére, mikor valaki hazamegy.
2023. szept. 20. 21:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésként azt mondanám, hogy régi az alomtálca és hiába cseréled benne, attól még az nem megfelelő neki. Ekkor megoldás lesz ha lecseréled a tálcát.

A másik tippem az lenne hogy két alomtálca legyen a két teljesen különböző pontján. Nálam megoldotta ezt a helyzetet kb. egy éve, amikor én is ezzel küzdöttem. Éveken át jó helyen volt, amikor betettem még egyet és a régit is áthelyeztem akkor már megtalálta és elmúlt a gond.

2023. szept. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem annak, hogy kevesebb ember veszi körül, inkább csak örül.

Azért az a gyulladás nem mindegy, hogy mi volt, én inkább ott keresgélnék.

2023. szept. 21. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"parfüm rá, hogy a szagot elnyomjuk, nem volt gond

Ez nagyjából arra jó, hogy parfümös sz-r/húgy szag legyen a lakásban, de pl a macska ugyanúgy megérzi, még ha ti nem is (bár egy idegen belépő ember érezni fogja).


Ezt az ide-oda vizelést és ürítést egyértelműen stressz okozza. Meg kéne nézni, hogy mi lehet a forrása: mióta fennáll a probléma, mi változott a macska környezetében? Pl írod, hogy régebben többen voltak a házban, most viszont fixen csak a szülők, és néha hazajár valaki pluszban. Ez a macskának pl ritkán jó, ugyanis az állandóságot szeretik. Nem az a gond, ha régen sokan voltak, most meg kevesen, de az gond lehet, hogy ha egyszercsak a 2 helyett megint hirtelen 4-en vannak a házban... De persze lehet más oka a stressznek.

2023. szept. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rendesen van takarítva az alom?
2023. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Stressz vagy gyulladás az oka, mindenképpen orvosi konzultáció szükséges.
2023. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!