Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskákra a permetrinen...

A macskákra a permetrinen kívül egyéb piretroidok (különböző rovarirtószerek hatóanyagai) is veszélyesek?

Figyelt kérdés

2023. szept. 26. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugy tudom a piretrin származékok a melegvérüekre nem veszélyesek.
2023. szept. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Piretrin permetrin nem jó a macskának.

Csak arra nem tud soha senki válaszolni, hogy akkor mi a jó... :)

2023. szept. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
"2" Akkor megtöröm a sort.:D A Bio Kill-t bátran használhatod. Nyilván ezzel sem tanácsos szembe fújni a cicót de semmi baja nem lesz még akkor sem ha a fekvőhelye, v az etetőtálja környékét is befújod vele ,pl hangyák ellen. Kisgyerekek szobájában is használható. Biológiailag lebomló, szinte minden házkörül előfordulható rovar ellen hatékony, én csak ajánlani tudom. Én gazdaboltban vettem.
2023. szept. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3: "A készítmény piretroid típusú hatóanyagot tartalmaz, melyre a macskák különösön érzékenyek. A macskák pihenőhelyeit és az általuk gyakran látogatott felületeket tilos kezelni."


:(

2023. szept. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
'4 És igazad van, tényleg találtam én is egy adatlapot ahol ez is fel van tüntetve. Én eddig olyan adatlapokat olvastam ahová ezt elfelejtették feljegyezni. Évekkel ezelőtt pont azért ezt választottam mert azt írták róla, hogy emberre melegvérű állatokra nem veszélyes, sőt gyerekszobában, konyhában és az állatok fekvőhelyeinek kezelésére is alkalmas. Úgy tűnik nekünk akkor csak szerencsénk volt vele, igaz évente 1-2 alkalommal használtam csak tavasszal a hangyainvázió megfékezésére. Egy évben 2 alkalommal végzek állt rovartalanítást de ilyenkor 1-2 hétig senki nincs a lakásban. Én teljes megnyugvással használtam és másoknak is ajánlottam, hát úgy tűnik az ember nem bízhat egyetlen adatlap elolvasásában. Természetesen visszavonom a fenti ajánlásomat bár én nem tapasztaltam semmilyen negatív hatást.
2023. szept. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5, Szerintem az 1-2 hétig senki nincs a lakásban az bőven elég, hogy emiatt biztosan nem lesz bajuk, 1-2 nap is elég lenne - mivel nem hajtógázos, ha megszárad, és utána nem nyalják fel, akkor biztosan nem tud gondot okozni.


Értelek egyébként, mi az Insecticide 2000 nevű szerrel voltunk ugyanígy, kb. ugyanez, hogy rajta van, hogy melegvérűek mellett használható, gyerek mellett használható, még konyhában élelmiszerek mellett is használható, ipari konyhákra javasolt stb.

Évekig használtuk (korábban kutya, aztán a cicuk mellett), én is ajánlottam bárkinek, mire egyszercsak nem árulták többet az állatos boltban, ahol vettük. Mikor kérdeztük, hogy miért, akkor mondták, hogy ja mert kiderült, hogy a cicákra káros, és emiatt.


Azóta nem találtam semmit, ami helyettesítené. :( Sajnos nálunk benti cicák, viszonylag pici lakás, nem zárhatom el őket tartósan, hogy úgy használjam.

2023. szept. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem az óvatosság miatt várunk ennyit, hanem az ált rovarirtást a szabadság idejéhez időzítem és ilyenkor más rovarirtókat és hangyaport is használok.:D Szerencsére csak besurranó rovarok vannak de némelyik elég ragaszkodó tud lenni ezért van szükség időnkénti irtásra, pedig minden nyílászárón szúnyogháló van. Ha találok valamit majd megírom, bár ezek után már félve ajánlok bármit is.
2023. szept. 29. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!