Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Húgyúti fertőzés macskáknál,...

Húgyúti fertőzés macskáknál, meddig tart?

Figyelt kérdés
Vasárnap észrevettem hogy a cicám véreset pisil, természetesen hétfőn vittem orvoshoz,azt mondta húgyúti fertőzés.Nagyon sokat jár pisilni de kevés jön neki.Eszik iszik kedve is van. A doki adott neki 2 injekciót meg 1 hétre való antibiotikumot. Még nem igazán változott semmi, ugyanolyan sűrűn jár pisilni 😭

2023. szept. 27. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Volt macskám, amelyiknél félévig (úgy, hogy vissza-visszatért), másiknál 2-3 hétig. Pontosan egyiknél sem lehetett tudni, mitől múlt el. Próbálj neki D-Mannose port adni élelembe keverve, ha Coli-baktériumos fertőzése van, az talán segít.
2023. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kandúr, arra figyelj nagyon, hogy nem dugul-e el a húgycső, akkor egyáltalán nem tud pisilni, és sürgősen orvoshoz kell vinni (volt ilyenben is része az említett macskáimnak nem egyszer).

Nem tudom hány éves a macskád, cukorbaj is okozhat húgyúti fertőzést, mert a vizeletben lévő cukor táptalaj a baktériumoknak.

2023. szept. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ultrahang, rtg volt? Nem csak húgyúti fertőzés okozhat vér(es)vizelést, hanem húgykő, mérgezés, babézia, vesekárosodás stb. is. Miket vizsgált az orvos, milyen eredményeid vannak? Milyen antibiotikumot szed most jelenleg a cicus? Ivaros? Milyen injekciót kapott (kórlap)?
2023. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Milyen fajta? Most került hozzád?


Van ami fajta betegség, pl Ragdoll esetén

2023. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Németországban élünk itt vittem el,a szívét hallgatta meg meg megnyomkodta a hasát azt mondta a húgyhólyagja üres, meg lázat mért neki.Duphomax injekciót kapott meg Amoxiclav antibiotikumot egy hétre. Sphynx cica, kislány,2 éves és ivartalanított.
2023. szept. 27. 13:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor várni kell, hogy hat-e az antibiotikum?
2023. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen valószínű még csak nemrég kezdtük. Plusz kapott még Urocid pasztát, reggel este kap egy egy kiskanállal
2023. szept. 27. 13:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Amoxi-clav jó lehet húgyútira, de már elég gyakori a rezisztencia, ha ennyi idő alatt nem volt javulás én felhívnám a dokit, hogy mi legyen (ne függeszd fel az antibiotikum szedését!)
2023. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2023. szept. 27. 13:51
 10/10 anonim ***** válasza:
2023. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!