Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szokatlanul sokat pisil a...

Szokatlanul sokat pisil a macskám, aggódjak?

Figyelt kérdés

Van egy kb másfél év körüli cicám, aki február óta van velem, az előző albérletem lépcsőházában fogtam be, úgyhogy a korát csak tippelte a doki, akkor 1 év körülire.

Ivartalanítás megvolt már akkor, nőstény cicus.

Általában napi 2-3x szokott pisilni egy nagyobbacska adagot.

Elutaztam 2 hete kb 1 hétre, amíg a testvérem vigyázott rá és már ő is írta nekem, hogy nagyon sokat pisil a cica. Amikor hazaértem, én is tapasztaltam, hogy fél óra - óránként jár az alomra, de csak kisebbeket pisil. Természetesen levittem dokihoz, aki tapintásra nem talált nála semmit és azt mondta, hogy a stressz, hogy nem voltam itthon, az is okozhatta ezt nála, ne aggódjak, ez a macskáknak gyakori. De kapott egy gyulladáscsokkento szurit + gyógyszereket, hogy adjam neki néhány napig. Mire meg is nyugodtam, mert már a doki vizit után újra normálisan vizelt újra.

Ma viszont újra elkezdte, itthonról dolgoztam ma és nagyon sokszor járt pisilni megint. :( viselkedeseben nincs változás, eszik rendesen, játszik, alszik, mosakszik rendesen, stb. És a szája sem budi - olvastam, h ez utalhat vesebajra.

Vissza fogom vinni a dokihoz, hogy vegyen tőle vért, vagy nem tudom, csináljon vele valami komolyabb vizsgálatot, mert aggódom.

Csak tapasztalat érdekelne, hogy van e félnivalóm, vagy a stressz okozta dolog elhúzódhat ilyen hosszasan, vagyis inkább visszatérhet? Múlt hét kedden voltunk a dokinál és hétvégén kapta az utolsó gyógyszert, és ma kezdte újra a sűrű pisilést. :(


2023. szept. 27. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vérvétel mindenkèpp javasolt, plusz ultrahang.

De amúgy igen, stressz is lehet.

2023. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alsó húgyúti szindróma - stressz alapon is kialakulhat. Sajnos gyakran krónikus, visszatérő betegség, véres vizelést is okozhat. Elsődlegesen vizeletvizsgálat és vérvizsgálat szükséges az esetleges hólyagkövek vagy homok, valamint gyulladás kimutatására. Speciális gyógytápokkal kezelhető, de lehet hogy egy életen át szükség lesz rá.
2023. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Maga a pisilés változatlan? Pisi színe, szaga nem változott? Nem láttál vérre utaló nyomot az alomban? Pisiléskor nem fáj neki?

Ha esetleg nem tudod egyértelműen a válaszokat, akkor próbáld megfigyelni, hátha van jelentősége.

Ha nincs újabb oka, akkor nem tudom, miért térhet vissza a stressz (főleg pont akkor, mikor ráadásul egész nap otthon vagy vele), de persze nem zárhatom ki sem, mert nem vagyok cicadoki és cicapszichológus sem, csak furcsának találnám...

A nagydolog megy rendben? Nem lehet az sem, hogy talán azzal próbálkozna, azért jár az alomhoz, de nem sikerül, ezért csak pisil?

Mivel a szuri után elmúlt, így én vmi hugyúti problémára gyanakodnék azért mindenképp. Ha valami gyulladás a ludas, akkor érdemes lenne az okát kideríteni, mielőtt a tüneteket kezelitek, mert anélkül lehet visszajön még párszor.

Jobbulást a cicádnak, írd majd meg, hogy mi volt a baj, hátha még jól jön az infó valakinek!

2023. szept. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem feltétlen gondolnak, de TE nem voltál stresszesebb, mint átlagosan? Az állatok megérzik és néha kihat rájuk is, sőt, elég sokszor. Változó, mennyire viselik jól.
2023. szept. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azért megnyugtat, hogy senki sem rémisztget ezek alapján vesebajjal, mert nagyon szomorú lennék, ha az állna a háttérben. :(

Szerencsére nem találtam vérre utaló jeleket az alomban és a széklete is rendben van, az napi 1x szépen jön. :D a tápján sem változtattam, úgyhogy sajnos semmi kivalto ok sem jut eszembe azon felül, hogy egy hétig távol voltam.

Ma este mindenképp visszamegyunk a dokihoz, előtte elveszem tőle pár órára az almot, mert kérte, hogy úgy vigyem, hogy pisilnie kelljen, ha esetleg nem múlnak a panaszok. Bár ma már sajnos nem otthonról dolgozom, így csak 1-2 órára fogom tudni elvenni előle, remélem az is elég lesz 😅.

Mindenképp meg fogom írni, ha kiderül mi áll a háttérben!

2023. szept. 28. 06:41
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Megrontgeneztek, hólyaggyulladas. Mást szerencsére nem találtak. Valószínű, hogy tényleg a stressz. :( antibiotikum kúra + holyagvedo vitamin. Elvileg ez segíteni fog és rendben leszünk. :)

2023. szept. 28. 18:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szuper, akkor legalább kiderült. Jobbulást.
2023. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobbulást a cicunak!

Majd azért megírhatod, hogy mikorra jött helyre teljesen!


(Mit mondott a doki? Soha többet nem tudsz elutazni, mert ennyire be fog stresszelni, vagy tudott mondani valami tuti tippet?)

2023. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Semmi ilyet. Szedje be a gyógyszert és elvileg jobb lesz, ha mégsem, vigyem vissza. És gazdagitsam a környezetét, ápoljam többet a lelkét. Ez rosszul esett, mert tele van kaparokkal a lakás és egy külön játékos fiókja van. És pont annyit vagyok vele otthon, mint bárki más, aki 8 órában dolgozik. :(

Gyógyszer után egy hétig jó volt, most pár napja ismét sűrűbben pisil, úgyhogy valószínűleg vissza fogom vinni megint... :( nem értem én ezt. Vagyis felhívom előbb a dokit, hogy még normális-e, vagy teljesen el kellett volna már múlnia? Mostmár azért nem jár óránként, de sűrűbben újra, mint szokott.

Múltkor csak annyit mondott, ha nem javul, akkor úgy vigyem le, hogy pisilnie kelljen, hogy tudjanak tőle mintát venni. Viszont a héten sajnos nem tudok majd home officeban lenni, hogy el tudjam előle venni 4-6 órára az almot, egész napra meg nem venném el tőle, hogy bepisiljen valahova mire hazaérek..

2023. okt. 23. 04:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!