Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más macskája is ennyire bújós ?

Más macskája is ennyire bújós ?

Figyelt kérdés

2 éves ivartalan, benti kandúrunk van. Kb.8 hetes cica volt mikor hozzánk került az utcáról rossz állapotban.

Más pici korától kezdve különösen ragaszkodott hozzánk- követett minket mindig, ránk mászott.

A páromat különösen szereti, ugyanis minden egyes nap hajnali 2-4 között kaparja a hálószoba ajtónkat. A párom kimegy hozzá a nappaliba aludni, a macska pedig rajta alszik, úgy, hogy a párom mellkasára fekszik, a fejét pedig az ő fejéhez hajtja rá. Olyan, mint mikor a gyerek oda bújik a szüleihez.

Hozzám is néha szokott így bújni, de ritkábban. A páromhoz minden egyes nap többször is.



2023. szept. 28. 23:08
A kérdező szavazást indított:
Mindegyik macska ennyire kötődik a gazdához
Nem mindegyik cica
20 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
És így alszanak együtt 😲
2023. szept. 28. 23:09
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak nem velem. Én örülök, ha néha hízeleg, dörgölőzik, a legnagyobb megtiszteltetés, ha megharap játék közben. A többiekhez viszont bújnak.
2023. szept. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem két cicám van, az egyik csak akkor tűri a simogatást ha sétában reménykedik (pórázon persze), a másik meg csak akkor ha teljes biztonságban érzi magát mert félős cica. Szóval közel sem általános helyzet a tied, kaphat néhány cica akármennyi törődést, nekik is van személyiségük és nem feltétlen szereti mind a simogatást.
2023. szept. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet azért ilyen, mert korán el lett választva az anyjától?

Mikor én megtaláltam és orvoshoz vittem az utcáról akkor 8 hetes volt. Előtte pedig kitudja, hogy mi történt vele, mennyit volt egyedül. Az biztos,hogy éhezett, ugyanis csont és bőr volt.

2023. szept. 28. 23:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ilyen. Most is, itt fekszik velem az ágyban, rajtam alszik békésen. Ha kiteszem, hangos nyávogásba kezd, és igen ő is mentett cica.
2023. szept. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a szavazási opció, ugyanis ez nem a kötődés mértékét mutatja, csak a kötődés egyik formáját. Nem feltétlenül jelenti, hogy erősebb a kapcsolat köztük, mint azoknál, akiknél ezt pont nem csinálja a macska.

Ellenben az így is, úgy is igaz, hogy ezt nem minden macska csinálja, sőt.

2023. szept. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Az enyém egy kis kóbor cica volt, semmit sem tudunk az előéletéről - egy nap szimplán besétált a nagyszüleim kapuján.


8 hónapos korában került hozzánk. Amúgy nagyon ragaszkodó cica - bárhol vagyok a lakásban, bármit csinálok, ott van a közelben. Néha kapok egy homlokdusit, vagy menet közben hozzám dörzsöli magát.


Néha elterül az oldalán. Cicáéknál ez a bizalom jele :)


Néha meg csak egy farkincaemelést kapok (amikor úgy néz ki, mint egy esernyő nyele :D)



Ő nem az a bújós, dorombolós ölbecica. Akkor és annak csinálja csak egy olyan 5-10 percig, aki először ér haza. Amúgy meg max 2 simogatást tűr el, mielőtt elkezd rángani a farkincája :D



Ő nem fizikálisan fejezi ki a szeretetét.

2023. szept. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem a korai traumatizálódás, hanem a cica “személyisége”. Én azt vettem észre, hogy már 1-2 hónaposan van egy alap karakterük, s végig olyanok lesznek.
2023. szept. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!