Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Induljak a kölyökmacska...

Induljak a kölyökmacska keresésére?

Figyelt kérdés

Egy hete a kertembe költözött egy macska két 4 hónapos körüli kölykével. Az egyik kölyök három napja nem jött haza. Sokat bánkódtam miatta. Ma több száz méterre egy bozótosnál látták.

Több ismerősöm is azt mondta, hogy ne keressem a macskát, úgy is el fog menni máskor is, majd eteti más, különben is, ilyen egy macska természete.

Most akkor mi lenne a jobb ennek a kölyöknek? Hagyjam, vagy hozzam vissza?



2023. szept. 29. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Én biztos hogy visszahoznám!
2023. szept. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Amelyik macskát sorsára hagyják, nem is él pár évnél többet, attól hogy erős állat, a kullancsok gyengítik, táplálékot sem talál úgy.


Szvsz, az ember is a fűtött lakáshoz szokott, de elviseli a hideget is, na ilyen a macska is, tartásban.

2023. szept. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem keresd meg, lehet nem talál haza egyedül
2023. szept. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én hetekig kerestem a cicát, aki elment így (valószínűleg a másik cica utálta el a háztól), sajnos nem lett meg. Ha van esély, én keresném.
2023. szept. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért fájó nagyon, mert az egész viselkedése azt jelezte, hogy esze ágában sincs innen elmenni, és nagyon azt érzem, hogy ő ezt nem akarta, és ha tudna vissza jönne.
2023. szept. 29. 23:51
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

Kis bolond cicák, nehéz úgy tartani őket, hogy mindenkinek jó legyen. :(

Ne szökjön el, ne tartsd bezárva, éljen boldogan, stb.

Lehet, szegényke beszorult valahova, vagy csak eltévedt.

Igen, valószínű akváriumban tovább él, kedves 2-es, te is biztosan szívesen élnéd le az életed hátralevő részét egy cellában....

2023. szept. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem lehet, hogy csak valamiért az anyamacska nem érezte a kölykeit biztonságban a régi helyén? Például egy nap megjelent egy idegen kandúr, és elvitte a kölyköket...

Most pedig az egyik hazatalált.

2023. szept. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Ezért tart itt a macskatartás stb ahol.. mert ilyenek az emberek " majd eteti más" majd más megoldja majd haza megy...


És ha beszorult? Félig elütötték de menthető? Megilyedt, elbújt?.


Keresd meg hátha

2023. szept. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utána mentem, megtaláltam egy ház kertjében több macska között. Valószínűleg megtetszett az ott lakóknak, mikor a házam előtt elsétáltak magukkal vitték. Nem kértem vissza, volt ott egy kislány és azt mondta nagyon szereti.

2023. szept. 30. 14:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem értem, hogy miért kell más állatát magunkkal vinni. A múltkor árultam a piacon és egy barátságos macska odajött hozzám. Ne tudd meg hányan mondták, hogy ők ezt a macskát már hazavitték, de megszökött... Van aki, ha találkozik egy barátságos állattal az utcán, akkor kényszert érez, hogy hazavigye, nem érdekli, hogy másé az állat, esetleg otthon szeretik is. A macskatartás meg pont olyan, hogy hiába szereti mondjuk a kisgyerek az állatot, a szülők szerint "szabad állat" és kijár az utcára.

Nekem is volt kisgyerekként barátságos macskám, a szüleim szerint "úgyis kimegy velük a kapun", meg "fogyóeszköz nem lehet megvédeni". Nagyrészt bent volt az udvaron vagy a házban a macska, néha az utcára kiment a házunk elé, majd egyik nap egy járókelő felkapta és hazavitte, mert "milyen barátságos állat". Amikor meglett nem kaptam vissza, mert a szüleim szerint "a macska fogyóeszköz, majd lesz másik". Azóta sem lett másik macskám.

jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!