Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le van gyengülve a macskám,...

Le van gyengülve a macskám, orvoshoz járunk 1 hete és semmi javulás, sőt rosszabb. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Azzal kezdődött az egész, hogy nem tudott pisilni , és ha jött is véres volt , viszont jól érezte magát, volt étvágya, játszott stb . El vittük orvoshoz, kapott injekciót( antibiotikum, gyulladás gátlót, meg fájdalom csillapítót), ezt 3 napig kapta , azóta se étvágya a macskamnak, se járt ereje , egész nap el bújik, már két napja csak hányinger ellen kap injekciót, mert hány egy reggel alatt kétszer, meg infúziót is kap két napja . Az orvos megnézte a vérképet , röntgent, ultrahangot csinált, viszont a bajára nem jött még rá. De a vérképe tökéletes, nem lát nála semmit . Már spriccbol etessuk , ketsegben vagyunk esve megmarad e , nem tudom már mit csináljak. És az a legidegesitobb az egészbe hogy azóta ilyen beteg mióta hordjuk , ja és plusz már kaksizni se tud két napja , már adtunk be neki szőrcsomó elleni pasztát, hashajtot, és még mindig semmi. Valaki tapasztalt hasonlót?

2023. okt. 1. 19:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*hányt

Nem minden reggel hány

Csak egyszer volt olyan

2023. okt. 1. 19:25
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Az egyik macskámon(kettő van) egy nap én is azt vettem észre, hogy nem nagyon tud pisilni. Azonnal állatorvoshoz vittem, aki megvizsgálta, megultrahangozta és azt mondta struvitköve van. Valami emésztőrendszeri betegség, ami nem gyógyítható, de megfelelő diétával problémamentes.


Az állatorvos gyógyszert írt fel, ami az esetleges hugyúti baktériumokat elintézi és egy drága gyógytápot is. Az enyém nem pisilt véreset, ami jó. A Te macskád esetében pedig rossz. Talán a baktérium fertőzés miatt pisil véreset.


Az én macskámnak kétnaponta kell ennie azt a gyógytápot, ami meglehetősen drága. Többszöröse a normál táp árának. Ezenkívül évente kétszer antibiotikumos kezelés is kell, gyógyszer kell lenyomni a torkán. Amúgy pár hét a gyógytápozás után már szépen pisilit és azóta is rendben van.

2023. okt. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen ezt el el felejtettem le írni, nála is találtak két kis követ, vettünk is neki diétás tápot, szirupot , és a pisilés helyre jött, már az orvos is azt mondta , nem érti mitől van ez , mert attól a két kis kőtől nem kéne hogy el menjen az étvágya és le gyenguljon , már meg lett vizsgálva mindenhogy , és nincs meg a problema . A pisilés amiért vittük viszont helyre állt. Nem lehet az hogy valamelyik injekció miatt van ez ?
2023. okt. 1. 20:11
 4/14 A kérdező kommentje:
Meg az én macskammal az a baj, hogy nem eszik egyáltalán, se nem iszik , a csepegtetot is már azért kapja hogy legyen ereje, meg ne száradjon ki , de mi itthon próbáljuk etetni is itatni is ami elég nehézkes, mert hiába le van gyengulve, arra van ereje hogy ellenkezzen
2023. okt. 1. 20:13
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi idős? Humánusabb elaltatni.
2023. okt. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

#5 Persze, majd a nagymamát is humánusabb elaltatni, ha megbetegszik?


Kérdező, esetleg ha másik orvoshoz vinnétek?

2023. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

Mi az, hogy spriccből etetitek?

Egyébként válts állatorvost mielőbb.

2023. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fecskendőből.

Ne adjatok neki össze-vissza mindent, szőroldót, hashajtót, amíg azt sem tudjátok mi baja.

Vigyétek másik állatorvoshoz.

2023. okt. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jaa, köszi, 8.!
2023. okt. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez állítólag a legjobb allatorvos a városban, de holnap még el viszem infuziora és ha nem lesz akkor se jobban viszem máshova. Nem érdekel mennyibe fog kerülni vagy milyen messze kell menni , de nem akarom el veszíteni

Amúgy 4 éves

2023. okt. 2. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!