Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokkal rosszabbul hasznosul a...

Sokkal rosszabbul hasznosul a növényi fehérje macskáknál?

Figyelt kérdés

Kb azonos árban, Friskies száraz táp 30% fehérje, 20% állati eredetű összetevő, Premiere száraztáp 35% fehérje, kevesebb zsír (CH?), 50% állati eredetű összetevő.

Mindkettő fel van ütve olajokkal, nyomelemekkel, vitaminokkal, ásványi anyagokkal, szóval a makró elemek alkotják az elsődleges különbséget.



2022. aug. 19. 09:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Üres közhelyeket légyszí ne, lehetőleg forrással.
2022. aug. 19. 09:02
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Hát, mivel a macska húsevő, ez szimpla logika...
2022. aug. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Én szinte alig eszem húst és minden állati eredetűt kerülök amennyire tudok állatvédelmi okokból, de eszembe nem jutna ezt egy tisztán húsevő, ragadozó állatra ráhúzni.
2022. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Ivartalaníts!
2022. aug. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsődleges különbséget az alkotja, hogy míg a Premiere tápban valóban hús van, a Friskies lényegében nem más, mint gabona, aladékanyagok, színezékek, ízfokozók. Amúgy milyen hülye kérdés ez? Nyilván egy ragadozó esetében az állati eredetű fehérje hasznosul jobban, nem a növényi.
2022. aug. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, és ez nem olyan kérdés, ahol intuíciókra érdemes hagyatkozni.
2022. aug. 19. 10:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsodleges kulonbseget az adja, hogy a friskiesben kb 4% hus van, a premiereben meg 30-40%, vagy valami ilyesmi, az adott tapot kell megnezni, nem tudom te pontosan melyikre gondolsz.


Azert ez nem elhanyagolhato, foleg, ha meg az aruk is hasonlo, hulye lennel a szarabbat valasztani.

2022. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindegy, én feladom.
2022. aug. 19. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Helyes kerdezo, helyes!
2022. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy a kutyával ellentétben a macskának nincs szüksége rostra ergo sehogyan sem hasznosul, és nem is tesz jót a macskának. Ergo a macska csak húst eszik.

Csak bizonyos gyártóknak így az előállítási költség olcsóbb.


De a macskának nem tesz jót amúgy.

2022. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!