Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy nap hányszor eteted meg a...

Egy nap hányszor eteted meg a macskádat ?

Figyelt kérdés
2023. okt. 7. 11:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer.
2023. okt. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
11%
Naponta egy, másfél 1240g-os Spar kutyakonzerv. Igaz, nagyon kerek szegénykém. A hasa éri a földet, de imádom!🥰
2023. okt. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Kitana. ***** válasza:
89%
2x, egy tasakot kap elfelezve reggel-este, plusz a száraz kint van egész nap.
2023. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Állandóan kint van a kaja, nem zabál, naponta többször csipeget. Leginkább éjjel eszik. A testalkata normális, izmos jó alakú. Nyáron a melegben kevesebbet fogyaszt, egy marék száraz, fél tasakos/tálcás egy napra (5 éves, 5 kg, ex-kandúr) télen viszont felszed kis zsírt, akkor 2 tálcás és több száraz is kellhet neki. Kaja minőségtől is függ mennyit eszik, nedves eledelből nem a 4%-os Whiskast kapja hanem full húsost.
2023. okt. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az enyém felnőtt nőstény sterilizált házimacska, az a gondom, hogy állandóan koldul, már napi 4 tasakosnál tartunk (4x100g) de nem elég neki mostanában. Lehet azért mert télire felhíznak az állatok ?
2023. okt. 7. 21:55
 16/21 Salx Narval ***** válasza:
72%
Próbáld meg a mennyiséget minőségre váltani, hátha segít. Az enyém 2x 75g vegyes tasakot eszik egy nap és marék vegyes szárazat, ha van hal, v csirkehús, esetenként egyéb házi koszt a számára akkor aznap nem kap tasakosat, max egy kis tasaknyi macskalevest. Kis termetű 3kg 1 éves nőstény, karcsú, izmos és borzasztóan aktív. Kaját csak reggel kér amikor felkelek kávézni, szerencsére nem kunyerál, nem nyávog a kajáért szinte soha, mintha nem is macska lenne.:D
2023. okt. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Napi egy nedves alutasakost kap, felét reggel, felét este. Nem is nagyon igényel többet


Prémium táp mindig van előtte

2023. okt. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
A macskák nagyon hajlamosak rászokni dolgokra, akár az evésre, akár a kunyerálásra. Foglalkozni kell velük rendszeresen, játszani, akár kisebb trükköket tanítani mert könnyen unatkozni kezdenek és olyankor esznek. Ha napi 4 tasakost bepuszil az átlagos testalkatú macsek akkor vagy hiperaktív és elégeti hamar amit megevett, vagy rossz minőségű a kaja. Egy nem is annyira prémium kategóriás Premiere Meat Menu tálcásból vagy konzervből 3-nál többet nem bír megenni ha kidurran se.
2023. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
#18 Hát, ez a neve: Pre Vital cat food Sterile, nem tudom ez mennyire minőségi, az Intersparban szoktam venni.
2023. okt. 9. 10:38
 20/21 anonim válasza:
100%

Az én cicám már idősebb, baj van a fogával, nagyon mértékkel nyúl csak a szárazhoz, így napi háromszor kap saját készítésű kaját (meg alapvetően elég nagy macska, nőstény létére elég magas, hosszú jószág, nyáron 5-5,5 kiló, télen inkább 6). Illetve mivel imádja a levet lefetyelni, konkrétan levest főzök neki néha (bár kicsit kevesebb vízzel, meg nyilván minden fűszer nélkül). Illetve szoktam egy kevés zöldséget is tenni hozzá, van neten magyarul is lista, hogy mit ehetnek. Alapvetően javaslom, hogy ha van rá affinitásod, akkor főzz neki, mert olcsóbbra jön ki valójában, mint egy minőségi táp. Persze semmi baja nem lesz, ha időnként kap alutasakost, néha én is adok neki, hogy változatosabb legyen. De az én macskám alig nyúl a valóban minőségi konzervekhez... fene se érti, de legalább a főztömet megeszi 🤷🏼‍♀️

De igen, ha folyton kunyerál, akkor érdemes egy kicsit többet foglalkozni vele, mert lehet, hogy csak unatkozik.

2023. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!