Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kisfiú vagy kislány cicát...

Kisfiú vagy kislány cicát érdemesebb lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Mindenképpen ivartalanítattnám ez nem kérdés. Fogalkozva lenne vele. Inkább a viselkedésük érdekel. Melyik a bújósabb, nyugodtabb úgy nagy általánosságban? Pro-contra véleményekre lennék kíváncsi. Egy fehér-cirmos cicát gondoltam 😼

2023. okt. 13. 08:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem függ a nemétől! Mindegyiknek más a személyisége, konkrétan mint az embereknél.
2023. okt. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk fiú cicát vinnék haza és ivartalanítva lenne, akkor már nem pisil össze mindent?
2023. okt. 13. 09:06
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Általában nem jelölget ha ivartalan. De nagyon ritkán előfordul, hogy az ösztön benne marad, ez akkor fordulhat elő ha már ivarérés után lett ivartalanítva.

Viszont ez sem olyan gyakori, az enyém is később lett ivartalanítva (már jelölgetett amikor orvoshoz vittem) és mégis egyből abbahagyta utána és azóta sem jelölt, most 6 éves.

2023. okt. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 👍
2023. okt. 13. 09:19
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Nekem volt egy csodálatos fiú macskám. Nagyon sok szeretet volt benne és ki is mutatta. Sosem karmolt egy picit sem.
2023. okt. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Az én kandúrom 8 hónaposan lett ivartalanítva, és egyszer sem végezte a dolgát az alomtálcán kívül.
2023. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Mindkettő van nekem, mindkettő hiperaktív ördögfajzat, korán voltak ivartalanítva, szobatiszták, de rettentő sokat rosszalkodnak.

Viszont amikor végre eljön a pihenőidő, a fiú cica puszilkodik és bújik, hasat vakartat, dorombol, a lány cica meg konkrétan rám mászik, ölelget és szintén nagyon hangosan dorombol.

2023. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%

Ha keverék cicáról van szó akkor bújós lesz ha sokat foglalkozol vele...


De vannak makacs macskafajták amik sosem lesznek ilyenek: Maine Coon, Bengáli...

2023. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem függ a nemétől a személyisége. Tapasztalatból tudom. Vannak általánosítások, hogy a fiúcicák így, lánycicák úgy, de ezek tévhitek.

A bújósság szempontjából viszont nagyon sokat számít a cica korai kölyökkora, az első hetei. Amelyik akkor nem szokott hozzá az emberkézhez, abból ritkán lesz olyan bújós cica, hogy ölbe veheted, kézben viheted, stb. Legfeljebb a simogatáshoz hozzászoktathatod, de nem fog kifejezetten bújni, vagy elviselni, ha felveszed.

2023. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Valóban személyiségtől függ, de nálam bújósabbak voltak kandúrok.Ráadásul, könnyebb és olcsóbb ivartalanítani a kandúrt, és nem jelölgetett utána.
2023. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!