Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fiv pozitiv cica hogyan fertoz?

Fiv pozitiv cica hogyan fertoz?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, ha hulye kerdest teszek fel de total tajekozatlan vagyok

Mentettem egy kiscicat az utrol, utolag kiderult fiv pozitiv

Egy legterben volt az en cicammal, meg akartam nezni hogy osszeszoktathato-e

De kulon volt zarva amig nalam tartozkodott.

Ez a betegseg hogyan terjed egyik cicarol a masikra?



2023. okt. 15. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

jajjjj :(((((

azonnal vidd el.

tudom jo szandekod volt..


Mi nalunk is ez volt.

Megfertozte a mi cicankat aki 7 eves volt mar, mind2 elpusztult. El kellett altatni oket.


Testfolyadek ami fertoz es idovel minden lyukbol folyik majd a kicsibol :( szerintem azonnal vidd a kicsit vissza mindent kimosni inkabb vegyel uj cica dobozt is alom minden.

2023. okt. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
elozo vagyok, talan annyi hogy nekunk FIP-es es FIV-es volt. De tok mind1, fertozo beteg. Semmi keresni valoja az egeszeges cicatok mellett
2023. okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

1 perc guglizás alapján meg lehet találni hogy testnedvekkel, nyállal, harapással, karmolással terjed. Macska AIDS-ként is említik, hasonlóan az emberi betegséghez nincs ellene oltás sajnos.

1-es nem tudom milyen "minden lyukból folyó testnedvekről" beszél. Egy FIV-es cica és sokáig élhet tünetmentesen. Valóban nem érdemes egészséges cicával együtt tartani mert átadhatja a betegséget. Rendszeres orvosi vizsgálatokkal jó egészségben élhet egy FIV-es cica is.

A FIP egy teljesen más betegség, arra van védőoltás. A FIV-re sajnos nincsen.

2023. okt. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Halasan koszonom a hozzaszolast…

Osszezarva egy legterben nem voltak, maximum egyik-masika utan is volt ugyanazon a helysegen, van egy kis babzsak amin mindketto volt, amikor egyszer megneztem hogyan viselkedik a sajat cicam, hogy megszokna-e a masikat akkor voltak osszeengedve de nem mentek kozel egymashoz.. mindenkeppen elviszem orvoshoz..

2023. okt. 15. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kismacskával végül mi lett, menhelyre került?
2023. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmi szoros kontakttal terjed, ahogy írták, karmolás, egymással való nyalakodás, stb. Szóval minimalis az esély. A kiscica viszont más negatív macskákkal valóban nem tartható együtt. A saját macskádat kb. 3 hónap múlva érdemes teszteltetni, akkor már tuti kimutatható a korokozo, ha véletlenül elkapta, azon már úgysem lehet segíteni.
2023. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!