Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám meghalt, és szörnyen...

A macskám meghalt, és szörnyen érzem magam. A házam minden szeglete rá emlékeztet, és olyan üresnek érzem magam. Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
Bogyó macskám szinte szó szerint az ölembe hullott 6 éve. Akkor nyíltak ki a szemecskéi, és azóta neveltem őt. Pár napja véletlenül kiszökött, és elgázolták. Rohantam vele az állatkórházba, de nem lehetett rajta segíteni, a sérülései túl súlyosak voltak, ezért elaltatták. Nincs gyerekem, sem párkapcsolatom, nekem a macskám volt az egész világom. Ő volt az árnyékom, aki követett mindenhová. Együtt aludtunk, együtt ettünk, együtt tévéztünk. Fogalmam sincs, hogyan éljek tovább nélküle. Minden olyan sötétnek és magányosnak tűnik most. Tudom, hogy sokan legyintenek, hogy "csak egy macska, lépj túl rajta", és azt is tudom, hogy sokan szánalmasnak tartják, hogy 33 évesen nem tudok túllépni egy macskám halálán, de őket most megkérem, ne válaszoljanak a kérdésemre. Azoknak a válaszai érdekelnek, akik éltek már át hasonlót.

2023. okt. 22. 14:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ki kell adni a bánatod, sokat beszélni róla, és próbálni a szép emlékeket felidézni, ne a rosszat. Vagy elterelni a figyelmet valami hobbival. Egyelőre nekem sem megy 39 évesen, pedig már tucat cicát elveszítettem már különböző módokon, de most a legnehezebb feldolgozni nekem is.
2023. okt. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ne hibáztasd magadat.

Ne gondolkodj "mi lett volna, ha...?" elméleteken. (Pl: mi lett volna ha becsukom az ajtót?)

Amikor úgy érzed, hogy már képes lennél újra macskát tartani akkor nézz szét a menhelyeken, keress tenyésztőt.

Nekem ez segített. :(

2023. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy emberek vagyunk, hibázunk. Sajnos nincs ha. Keresztanyám a férjét veszítette el infarktusban pár éve, ami azért sokkal nehezebb megemészteni, mint egy macskát (nekem a macskám elvesztése majdnem annyira fáj, mint egy családtagé, szóval ezt csak úgy mondom, ahogy a legtöbb ember érzi, hogy ,,csak egy macska volt,,). Több évig azzal kelt-feküdt, ment dolgozni, hogy mi lett volna ha aznapra szabadnapot vesz ki, mert előtte úgy beszélték meg, hogy aznap este elutaznak Bécsbe. Aztán mégis bement dolgozni, mert úgy adta a sors, nem volt a férjéval, amikor infarktust kapott, bár lehet úgy sem tudta volna megmenteni, mert a legtöbb ilyen beteg gyors orvosi segítséggel is meghal. Szóval ezt a sors, az élet így akarta. Nagyon sok olyan dolgot hallottam már, hogy pl megjósolták neki, hogy azon a napon fog meghalni, 4 év múlva. Az illető meg nevetett. Aznap elment házibuliba, mikor ment haza részegen, megbotlott egy kőben, elesett, beverte a fejét és -6 fokban reggelre ott halt meg. Vagy hallottam olyat is, hogy megjósolták neki, hogy x hónap múlva rendőrségi ügye lesz. Aznap az illető ki sem mozdult, hogy mondván ilyen nincs, aztán aznap hívták a rendőrök, hogy tilosban parkolt és elvontatták az autóját. Vagy olyan, hogy szintén megjósolták neki, hogy x év múlva azon a napon hal meg, erre dikrekt ki sem moccant azon a napon, este jött le a lépcsőn a szokásos vacsorához, megbotlott, legurult a lépcsőn és nyakát törte. Számtalan ilyen megtörtént, bizonyított, dokumentált dolog történt már. Vagy ha megy egy család, beléjük rohannak és pl az anyán kívül meghal a két gyerek, a férje, ott is évekig marcangolhatja magát, ha csak 5 perccel hamarabb, vagy később mentek volna, akkor nem történik ez meg. Ebből gondolom, hogy van sors, mindenkinek meg van írva, és kikerülhetetlen. Én is a cicakosaram tartócsapjait 10)9 szer mindig felnyomtam, hogy ki ne nyíljon az ajtaja, amikor vittem orvoshoz a macskáimat, aznap volt az egyedül, amikor csak félig tettem rá, meg is történt a tragédia és elvesztettem a számomra legkedvesebb élőlényt a családomon kívül. Ne hibáztasd magad, aminek meg kell történnie, az meg fog történni.
2023. okt. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolóknak: köszönöm a válaszaitokat!


33 éves férfi vagyok, és nem akartam macskát. Az orvosi pályám elején járok, sokszor heti 70 órát dolgozok és egyedül élek. Ezek a feltételek nem èppen ideálisak az állattartásra. 2017-ben találkoztam Bogyóval. Az ünnepek miatt csak hátul találtam parkolót a Tesconál, és a pakolásnál sírásra lettem figyelmes. Egy dobozban, a bokor alatt ott volt Ő, az én kis Bogyóm. Akkor nyílhatott ki a szeme, sovány volt, bolhás és koszos. Elvittem magammal, rendbe raktam, és próbáltam neki otthont keríteni, de senkinek sem kellett, még a közeli menhelyeken sem tudták őt befogadni.

Közben pedig megszerettem, és ő is engem. Amikor pár hét után az egyik szomszéd magához vette volna a kislányának, annyira kapaszkodott belém, nem akart elengedni, hogy végül megtartottam. Engem választott, és úgy voltam vele, akkor hozzá kell igazodnia az éltemhez, és kicsit nekem is az övéhez. Sosem volt előtte semmilyen állatom, mindent tanácsok, tapasztalatok és a Google segítségével tanultam meg.


Nagyon szerettem őt, de nem volt rá mindig időm. Több figyelemre és játékra vágyott, amit a munkám miatt nem tudtam neki megadni. Ezért próbált folyton szökni, ezért rosszalkodott állandóan. Kövezzen meg bárki, akinek egy 16 órás ügyelet után van még ereje “lefárasztani” a cicát. Nekem nem volt, és közvetve, de végül ez okozta a halálát.

Tudom, hogy a hibáim ellenére is szép életet biztosítottam neki. Szép, de rövid életet. Tudom, hogy nagyon szeretett engem. Tudom, hogy tudta, mennyire szeretem én is őt. Sosem fogom elfelejteni.

Lehet, hogy egyszer képes leszek újra megnyitni a szívemet egy másik állat előtt, de az nem most lesz. Bogyót nem fogja pótolni senki.


Ahogy múlik az idő, kezdem megszokni, hogy a cipők és papucsok úgy vannak, sorban, ahogy leraktam őket. A száradón is rajta marad minden ruhadarab. Ilyenek mellette nem fordulhattak elő. Az ételeket is ki tudom pakolni anélkül, hogy felugrana a konyhapultra, és vízzel le kéne spriccelnem. Nem mászik fel az ágyra az éjszaka közepén, és nem nyalogatja az érdes nyelvével többé a fülemet. Nem pukizik az orrom alá…nem az állatkaja részleg az első hely, amit bevásárlás során felkeresek. Apróságok, amik nagyon fognak hiányozni. Ma volt az első nap, amikor ránéztem a fotójára, és mosolyogtam. A világ egyik legviccesebb cicája volt. A szépre fogok emlékezni.


Sajnálom, ami a kedvenceddel történt. Borzalmas érzés lehet. Ugyanazt tudom neked tanácsolni, ami te nekem: ne magadat okold. Tévedni és hibázni emberi dolog. Elsősorban saját magunknak kell megbocsátanunk, mert a cicáink már rég megtették!

2023. okt. 31. 21:57
 15/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm, kérdező az őszinte szavakat. Neked is sok erőt kívánok és, hogy csak a jóra, a cicáddal közösen eltöltött szép napokra emlékezz mindig.
2023. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem két három éves macskám is az egyik legrosszabb állatorvos kezelése miatt pusztult el azután hogy alig hazahoztam. Most pár napja is. Gondolj bele mit érzek, vádalom magam hogy elvittem a szívem szakad meg, éppen kezdett jól lenni és elkezelte. Én pedig már 48 éves vagyok és férfi.
febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!