Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám meghalt, és szörnyen...

A macskám meghalt, és szörnyen érzem magam. A házam minden szeglete rá emlékeztet, és olyan üresnek érzem magam. Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
Bogyó macskám szinte szó szerint az ölembe hullott 6 éve. Akkor nyíltak ki a szemecskéi, és azóta neveltem őt. Pár napja véletlenül kiszökött, és elgázolták. Rohantam vele az állatkórházba, de nem lehetett rajta segíteni, a sérülései túl súlyosak voltak, ezért elaltatták. Nincs gyerekem, sem párkapcsolatom, nekem a macskám volt az egész világom. Ő volt az árnyékom, aki követett mindenhová. Együtt aludtunk, együtt ettünk, együtt tévéztünk. Fogalmam sincs, hogyan éljek tovább nélküle. Minden olyan sötétnek és magányosnak tűnik most. Tudom, hogy sokan legyintenek, hogy "csak egy macska, lépj túl rajta", és azt is tudom, hogy sokan szánalmasnak tartják, hogy 33 évesen nem tudok túllépni egy macskám halálán, de őket most megkérem, ne válaszoljanak a kérdésemre. Azoknak a válaszai érdekelnek, akik éltek már át hasonlót.

2023. okt. 22. 14:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne tegyél, majd idővel jobb lesz. Most még gyászolsz ez teljesen normális.
2023. okt. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

fogadj örökbe egy kiscicát


az segíteni fog

2023. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek.reszvetem.
2023. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Cserélj házat.
2023. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Valóban a kiscica a megoldás.

De ez a kiszalad a házból és elütik, ezzel kapcsolatban figyelmesebbnek kell lenni…

2023. okt. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: mit értesz a “figyelmesebbnek kell lenni…” alatt?
2023. okt. 23. 17:05
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

6-os, mondjuk, hogy NEM engeded ki. "Véletlenül kiszökik" - ilyen nincs.


Igen, van macskám, 12 év alatt egyszer sem "ment ki véletlenül", ugyanis többek között nincs kijárása az előszobába.

2023. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mások is tettek már fel hasonló kérdést más platformon, és ott is megjelent egy-két hozzád hasonló válaszadó, aki élvezettel szór sót mások sebeibe, ezért számítottam hogy ide is jönnek majd hibátlan és tökéletes állattartók. Kertes házban élek, a teraszomat átalakítottam egy mesterember segítségével macska szökés biztossá (catio), mert nem volt elég Bogyónak a napi egyszeri sétáltatás, igénye volt a szabad levegőre. 6 év alatt kétszer szökött ki, ez volt a második. Ahogy az emberek sem egyformák, a macskák sem. Fajtánként is változik hogy mennyire igényli a szabad levegőt, és egyénenként is. Nem hiszek abban, hogy egy nevelési sémàt igaz az összes macskára. Bogyó nagy egyéniség, és nagyon szabad lélek volt. A teraszt is azért alakítottam át, mert azt éreztem, hogy boldogtalan bezárva. Sokat olvastam erről. A macskákat arra tervezték, hogy szabad életet éljenek. Csak a modern világban, egyes országokban vált szokássá és szükségessé a zárt tartás. Egyes macskák jól alkalmazkodnak a csak benti életéhez. Mások szenvednek tőle. Bogyó az utóbbiak közé tartozott, és minden lehetőséget kihasznált egy kis kiruccanásra. Egy pillanat műve volt az egész, apám hajtott befelé az udvarra, mentem ki hozzá, és a következő pillanatban megtörtént a tragédia. Az én hibám volt, figyelmetlen voltam. Kínoz is a bűntudat De nem fogadom el senkitől, hogy azt próbálja velem elhitetni, hogy…. hogy is fogalmaztál? “Ilyen nincs”. De …. Képzeld el, van ilyen. Egy macska ki tud szökni! Bogyó háromnaponta próbálkozott vele! Peace!
2023. okt. 26. 11:09
 9/16 anonim ***** válasza:
Ugyanezt éltem át a cicámmal, igaz kevesebb éves volt, de valamilyen vírus megtámadta, elvittem állatorvoshoz és amikor vittem vissza az autóhoz a macskaládában, hirtelen kinyitotta az ajtaját (nem bírta a fél órás odautat és az orvosi ellátást) és elszaladt a 14 ezres városban, Két egész nap kerestük, de nem találtuk meg. Elgázolva nem láttuk, pedig a 100 nagyobb útól vagy 50-et ellenőriztünk, amin keresztül mehetett a cica. Borzasztóan depressziós vagyok, egész nap magam alatt vagyok, az tartja bennem a lelket, hogy édesanyám is velem volt és vele beszélgetek erről, hogy mi jót akartunk neki. De most már szabad.
2023. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

,,Tudom, hogy sokan legyintenek, hogy "csak egy macska, lépj túl rajta""


Nekem is mindenki ezt mondja, egy cica senkit sem érdekel, az állatorvos is úgy volt vele, hogy most mit ,,izélek,, egy macskán. Nekem akkor is nagyon fáj.

2023. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!