Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4x hányt éjjel. Mi legyen?

4x hányt éjjel. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 6 hónapos ragdollom.

Nagyon eleven, bújós, játékos, aktív cica.

Royal Canin Kitten száraztápot kap és Prevital alutálkásból a halasat, csirkéset, marhásat felváltva.

Az utóbbi napokban híg lett a széklete, és most előző éjjel kihányta a vacsiját, meg utána még 3x hányt. Az utolsó 2 már inkább fehéres színű volt, azaz kiürült a gyomra.

Inni ivott, tápot nem evett azóta.

Az éjszaka folyamán általában elterül valahol, vagy idejön mellém, és alszik.

Most nyilvánvalóan lejjebb esett a komfortérzete, főleg a hányás miatt gondolom, mert nem terült el, hanem mindenhol csak úgy feküdt, hogy a lábai maga alatt voltak. Gondolom fáj a hasa.


Nem tudom, mi lehet a baja, nem tudok tippelni, mert látszólag semmi nem változott az életében.

Annyi hibáról tudok, és azt én követtem el, hogy a közelmúltban egy picit rendszertelenül kapott enni időpontok tekintetében.

Nasit sosem adok neki, meg mindenki másnak is megmondtam, hogy ne etessék semmivel a macskámat, és nem is tették.

Kizárólag benti cica, így túl sok ismeretlen dologgal nem tud találkozni.

Tejet nem iszik, csak vizet.


Az utolsó hányása hajnalban volt, szóval a többihez képest már régen.

Az imént, miközben ezt elkezdtem írni, komótosan idesétált hozzám, felugrott az ágyra és elfeküdt itt, most nem húzta annyira össze magát.


Nem tudom, mi legyen.

Alutálkás kaját lehet nem akarok neki adni most, nehogy elrontsa a gyomrát. Gondoltam a hányások után jobb, ha csak a táp és a víz van előtte.

Ha a jelenlegi helyzet nem lesz rosszabb, nem tudom, hogy így is elvigyem ma dokihoz, vagy majd nézzem meg a keddi rendelést, amire be tudom vinni munka után.

Ma nem rendel a doki, csak elérhető telefonon, viszont nem a városban lakik, szóval nem tudom, hogy azt mondaná, hogy vigyem Keszthelyre (40km innen) és ott megnézi, vagy azt, hogy megvárhatom a rendelést, ha nem lesz rosszabb.



2023. okt. 28. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Enni eszik?
2023. okt. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
0%
Aktív szenet szerezz be minél hamarabb, adj neki 1x-2x egy nap
2023. okt. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Bizonyos kajákra egy idő után finnyás lehet a gyomruk. Sokáig volt az elején, hogy a macskámnak vettem konzerveket, nem is volt baj az elején, viszont idővel én is ugyan azt tapasztaltam, és pl azt hiszem marhás konzervtől hányt az enyém is már utána. Valószínűleg itt is ez lehet, hogy amit még eddig megtudott enni, az már nem lesz jó neki. Csak kérdés, hogy melyik nem való neki. Azt neked kellene kideríteni. Mondjuk a végén már csak macska tápot kapott az enyém.
2023. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
A Prevital szerintem nem a legjobb eledelek közé tartozik. Vegyél neki valami digestion vagy gastrointestial feliratú nedvestápot, és olyan száraztápot, amiben probiotikum is van. Ha ez sem segít, vidd orvoshoz. Ellenőrizd, hogy nem lett dehidratált-e a folyadékveszteség miatt.
2023. okt. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy allergiás. A folyadék azért fontos lenne. Esetleg főzött kajàt nem enne? Vagy egy kis tonhalkonzervet lehet próbálnék neki adni.
2023. okt. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Állatorvost kérdezz, vidd el hozzá.
2023. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Macskánk rendszeresen ette a nedveset a száraz mellé, majd pár hónapos korától amint ette hányta is ki, a royal canin kitten tápjával együtt. Azóta csak Josera száraztáppal etetjük.
2023. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Tápot volna érdemes váltani.

Ha ma sem lesz jobban, akkor orvos… Majd írd meg, hogy hogy van.

2023. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Hát mondjuk érdemes egy állatorvostól megkérdezni, mert az ha 4x hány nem egy normális dolog kategoria, nálunk is van amikor hányt a cica, de csak 1x. Meg nem is érdemes ugyan azokat a kajákat adni neki, tehát változatosan.
2023. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Egy telefont mindenképp megér a dolog. Én elvittem volna reggel, ha az enyémek vannak ilyen állapotban, de én lehet, túlizgulom.
2023. okt. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!