Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdekelne, hogy szerintetek...

Érdekelne, hogy szerintetek menhelyről lehet találni ingyenesen örökbefogadható Maine Coon cicát?

Figyelt kérdés
Mindig is macskás voltam, és régóta nagyon szeretnék egy Maine Coon-t, természetesen minden gondjával együtt is szívesen vállalnám, de sajnos nagyon nem telik ilyesmire, és arra gondoltam, egy menhelyi cicát örökbefogadhatnék, de vajon van esély rá, hogy egy Maine Coon oda bekerül? Egy helyen találtam, de olyan feltételeket szabtak a befogadáshoz, ami kizárja, hogy onnan legyen, más helyen pedig még nem találtam. Ki mit gondol, valaki tud esetleg segíteni?

2023. nov. 1. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem igazán.


Kutyákkal ellentétben fajtatiszta cicát kevesebben keresnek, és aki keres, az meg is tartja. Vagy eladja. Ilyen is van.

2023. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább valószínűbb, hogy keveréket találsz.


Mi annó elhoztunk egy nénitől több macskát is akiket vittünk tovább ideiglenes helyre. A néninél volt egy kis keverék cica. Gyönyörű volt, dominált benne a MC. Szerettre volna ha őt is elvisszük. Bevittük volna menhelyre Noiéba, de végül inkább megtartottuk.


Látszanak rajta bőven cirmos külsőségek, de közben meg erősen MC is. Pl rohadt nagyra nőtt, hosszú sztőre van, stb. Bolond, de nagyon. Ha kint hagysz egy cipőt, 2 perc alatt megeszi a cipőfűzőt. Szörnyű.

Szóval ilyen kaliberű macskára van esély menhelynél.


Hidd el, ők is ugyanolyan jók mint a fajtiszták. Egyébként menhelyeken gyakran követelnek dolgokat, pl csak lakásban tarthatod, papírozással adják ki a macskát, stb.

2023. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezik Maine Coon fajtamentés, menhelyeken is előfordulhat egy-egy, de ők leginkább keverékek.


Őszintén szólva lehet, most szemétnek tűnök, de én Maine coont nem hoznék menhelyről. Azok a macskák szaporítótól származnak és rengeteg fajtabetegségük lehet (szívbetegség, csípőficam, izületi problémák), amik nagy szenvedést okozhatnak a cicának és a gazdinak is megterhelő lelkileg a dolog (anyagiakról nem is beszélve). Sajnos nem feltétlen derül ki az ilyesmi kölyökkorban, tehát nem tudja a menhely sem, mikor örökbeadja valakinek.

2023. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Látogass el pár menhelyre, nézz körül. Próba szerencse....
2023. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyeken találhatsz hosszúszőrű kiscicákat, facebookon is kiírhatod, egyszer volt ott fél Main Coon, plusz van fajta mentés.
nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"olyan feltételeket szabtak a befogadáshoz, ami kizárja, hogy onnan legyen"

Máshol is ugyanazok a feltètelek. A fajtamentèsnèl is.

Mèg szerencse hogy nem adják oda akármilyen jöttmentnek.

Abszolút nem teljesíthetetlenek a feltètelek. Kint nem tarthatod. Kapcsolattartás - x időközönkènt kèpet küldeni róla.

Az ivartalanítás árát(vagy az ár egy rèszèt) sok helyen elkèrik. Ha xaros 10-20 ezred sincs akkor dokihoz se fogod vinni ha beteg lesz.

Nagyon helyes, hogy vannak ilyen egyszerű, alap feltèteleik.

nov. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha nincs pénzed 400000 forintos macskara akkor fogadj örökbe

A main coonra költeni is többet kell mint a sima házira

nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémben is dominál maine coon, utcáról szedtem össze egy hónaposan egy dobozba kitéve csontsoványan. Összeszedte magát, 7 és fél kilós hosszú szőrű kandúr lett belőle. De mikor hazavittem, annyira gyenge volt, azt se tudtuk, megmarad-e, meg az se látszott, hogy nagy szőre lesz.
nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Több ismerősömnek van-volt maine coonja, ők vásárolták a cicát. Sokkal betegesebbek, úgy hallom, mint a házi macska. Így a költségeket érdemes megfontolni, és nézegetni hirdetéseket, hátha beleszeretsz egy "sima" macskába (mint én:).
nov. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki értelmes, logikus tanácsot adott! :)
nov. 4. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!