Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon jellemzői?

Blugyblugy3 kérdése:

Maine Coon jellemzői?

Figyelt kérdés
Van egy Maine Coon-unk, és eddig minden okés, csupán arra vagyok kíváncsi, hogy mik a jellemzői, hogy mennyit szeret enni / mit. Mivel szeret játszani. Ki lehet e engedni. Sétáltatás... stb.

nov. 3. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Ki lehet engedni, de megerte akkor egy 200 ezres macskat venni arra, hogy elusse az auto,eltunjon vagy ha baratsagos, ellopjak.
nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A miénk 2 éves, év elején lett ivartalanítva, azóta nagyon nyugodt, lusta, sokat alszik. De ettől függetlenül egy nagyon okos, kedves cica, mindennap jön hízelegni (nem kajáért, az van neki kitéve szinte mindig), igényli a foglalkozást. Sokat “beszél”, nyávog, csiripel, nagyon kommunikatív velünk meg a másik macskával is, egymással sokat kergetőznek, játékból bunyóznak.

Mivel elég nagytestű (ő kandúr, 8,5 kg vékonyan), ezért sokat eszik egy normál macskához viszonyítva. Nálunk van egy szintén nagydarab kb 7 kg-os házi is, ők ketten egy 6,5 kg-os tápot kb. másfél hónap alatt esznek meg. Purizont kapnak, nagyon szeretik, pláne a Maine Coon.

Kicsi korában nagyon aktív volt, magától megtanulta visszahozni a labdákat, most nyugisabb, de pl a tollas pálcával még mindig imád játszani meg pacsálni az itatókút, kád, mosdó szélén (fürdetni viszont nem lehet).

Semmilyen macska kinti tartását nem támogatom, de egy Maine Coonét pláne, mert abban sajnos nagyon is igaza van az első válaszolónak, hogy (az általános veszélyeken felül) simán ellophatják, mert értékesnek néz ki. Ráadásul a tiéddel nem tudom, mi a helyzet, de a miénknek érzékeny a gyomra, sok táptól van hasmenése és egy újat vagy akár ismertet, de rég fogyasztott is csak nagyon lassan tudunk bevezetni. Ha kint kéne minden szemetet összeennie, nem tudom, mi lenne vele.

Sétáltatással meg lehet próbálkozni, van, amelyik macska szereti, más meg nem. Én nem próbáltam soha, mert fél az idegen környezettől és itt nagyon sok a kutyás is, némelyik póráz nélkül, nem lenne nyugodt utunk soha.

nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :))
nov. 8. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!