Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Diszkomfort érzettel mit tegyek?

Diszkomfort érzettel mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal pár hete befogadtunk egy cicát, nagyon cuki, de van kèt dolog, ami nagyon zavar. Az egyik, hogy párom kvara horkol ejjel, és eddig ebből nem is volt baj, mert kimentem a kanapéra ha felebredtem, és ott aludtam/tv-ztem. Sajnos azt hiszem nem gondoltam át eléggé ezt a macska dolgot, mert mióta itt van, és kimegyek, nem hagy élni, folyamatosan mászkál rajtam. Nagyon dühít a helyzet, hogy most már sehol nincs nyugtom.


Másik, hogy nagyon diszkomfortosnak érzem, hogy az alom ott van a fürdőszobában, rosszul vagyok a napi rutinok közben, teherré vált egy olyan egyszerű dolog, hogy fogat mossak, vagy fürödjek, mert rosszul vagyok a gondolattól is….


Sajnos kicsi a lakas, nem tudjuk a dolgokat átrendezni. Azért is mentem bele a macska dologba, mert annyira mondta mindenki, hogy de önállóak, elvannak maguknak, de ő nem. Folyamatosan jön és nem hagy békén. Mikor pihent vagyok, nicns vele bajom, de mikor a rohadt horkolas miatt felriadok, akkor nincs erőm/ lelki allapotom még a macskaval is szórakozni.


Nem mondom, hogy megbántam, mert sok pozitiv is van, viszont ez a két dolog, amit leirtam kicsinál lelkileg.


Mit tegyek?



nov. 6. 05:25
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Kiscicát fogadtatok be? Egy kiscica olyan, mint egy kisgyerek. Lesz kamasz is, akkor még nehezebb bírni vele. Ők is személyiségek, őket is nevelni kell, nem magától lesz befőtt a sarokban.

Még egy felnőtt macskánál is, ha új helyre kerül, idő kell, hogy beilleszkedjen és megszokja a szabályokat.

A macskának is meg tudod tanítani, hogy éjszaka pihenés van, ha kifekszel a kanapéra, akkor nem játékidő van. Fektesd oda magadhoz, simogasd, nyugodjon meg.


Az alom meg... fedett alomtálcával próbálkozz, akkor nem látod, nem érzed. Ha szagos, akkor lehet, hogy másféle alommal érdemes próbálkozni. Reggel-este kialmozni, akkor nem lesz benne produktum fogmosás közben.

nov. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem szégyen beismerni, ha tévedtetek, és keresni más gazdát neki.


A párod azért megmutathatná a horkolását szakembernek, ha nem csak egy megfázásról van szó.

nov. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 8 éves cicám is még olyan, mint egy duracell nyuszi. Pedig társa is van, az is lökött,de így is sokat nyúznak, igénylik, hogy én is foglalkozzak velük.
nov. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első kettő, köszi a választ!


Utolsó, egyáltalán nem a kérdésre válaszoltál…

nov. 6. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Csak azt akartam mondani vele, hogy a macskák igénylik a törődést, ennek tudatában neked egyáltalán nem való macska.

Vettél volna aranyhalat.

nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Füldugó, ezzel talán nem hallod a horkolást, és a macskát szoktasd az emberi wc-re.
nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Zavard ki mindegyiket az erkélyre, v a lépcsőházba.:D
nov. 7. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ha5ctx ***** válasza:
0%

Nappalra tedd ki a macskát, akkor éjszaka alszik.

Kicsit át kell szabni a szokásait, ha lehet....

Ha viszont jó idő van éjszaka, én kirakom, intézze a rágcsálókat. 🙂

nov. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!