Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elmenjek az állatpatikába...

Elmenjek az állatpatikába vagy várjam meg mit mond az orvos?

Figyelt kérdés

9 hetes kiscicának lettem új gazdija. Tegnap vettem észre, hogy az egyik szeme könnyezik kicsit és piros neki a szaruhártyája. Állatorvost hívtam csak szombatra tudott leghamarabb időpontot adni, azt mondta addig kamillázam neki.

De látom, hogy fájhat neki, érzékeny a fényre.

Ezért gondoltam, hogy holnap beugrok állatpatikába és valami szemcseppet kérnék neki, vagy várjak szombatig?


2023. nov. 8. 17:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Szombaton viszem elsőnek állatorvoshoz akkor kap féreghajtót is
2023. nov. 8. 17:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez valószínűleg macskanátha lesz. Ez vírusos eredetű, az anyacica hordozó lehet, tőle szokták elkapni a kicsik. Antibiotikummal (injekció) gyógyítja az állatorvos, (nekünk anno ötezer Ft volt). Plusz szoktuk kamillával mosni a szemét. De csak a kamillától nem múlik el a macskanátha, csak a szeme kicsit szebb lesz. A kezeletlen macskanátha pedig szövődményeket okozhat, ezt csak a teljesség kedvéért írom, nem téged akarlak bántani. Szóval a válasz a kérdésedre, hogy az orvoshoz vigyed a macskát.
2023. nov. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Keress holnap egy masik allatorvost, hetkoznap nem akarom elhinni, hogy nem talalsz, bocsi.
2023. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet egy csomó oka annak ha egy macska szeme könnyezik. A leggyakoribb valamilyen allergia vagy egy pici fertőzés/kosz, az ő szemük is kb úgy működik mint az embereké, a könnyezés egy tisztulási folyamat is.

De az biztos hogy én nem várnék, messze van még a szombat :(

Ha megkérdezed az állatpatikában hogy mit ajánlanak azzal bajt nem csinálsz, de tényleg inkább keress egy másik állatorvost aki hamarabb tud titeket fogadni.

Ha amúgy eszik es játszik akkor nagy baj nincs :)

Szurkolok!

2023. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Embereknek való tobrexet szoktak irni.
2023. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!