Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, ha csak nyers pulykahúst,...

Baj, ha csak nyers pulykahúst, marhahúst, sprotnit, hekkfilét és csirke nyakat, májat, szívet eszik a macskám?

Figyelt kérdés

Nem eszi meg a nedves macska eledeleket, sem a száraz cicaropit. Még a jutalomfalatot sem és a szőroldó pasztát sem. Búzafüvet szokott rágicsálni néha meg vizet iszik.

Én nem tudom, hogy honnan jött ez a cica, de 1 hetesen egy bokor alatt csipogott, 6 hetes koráig csak tápszert evett fecskendőből, hiába kínáltam mással 4 hetes korától. Aztán egyszer csak elkezdett ordítani, amikor húst vágtam az ebédhez. Akkor evett először, bő 6 hetesen és azóta még a főttet sem eszi meg, csak ezeket a kajákat és csak nyersen. Már 4 hónapos és aggódom, hogy nem kell neki semmi más, nem tudom belé erőltetni, nem akarom.


2023. nov. 8. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Egeret nem?
2023. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem ez lehet gond. Amit veszel húst, szennyezet lehet. Amit a macska fog a saját mancsával, az egy élő állat, immunrendszerrel, minimális kórokozóval, és ugye ezt rögtön el is fogyasztja.

A feldogozott hús viszont levegőn van, hiába hűtve -sok esetben még hűtve sincs-, amin megtelepednek a baktériumok.


Nem véletlen, hogy minden termékre rá van írva, hogy alapos hőkezelés után fogyasztható.


Valahogyan szoktasd le erről a luxusról. Ha nincs más talán meg fogja enni a többit is.

2023. nov. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem baj, sőt egészséges. Ez a nyers etetés, vagyis a prey etetés, ami csak hús és csontos hús. Kétfajta nyersetetés van, ebből ezt, a prey-t etetik macskákkal. (A másik nyersetetés a B.A.R.F. Az hús, csontos hús, és zöldség. A zöldség miatt adják kutyának, macskának meg nem jellemző). Májat viszont max egy héten egyszer adj neki, mert A vitamin túladagolása lesz. Ja, a zoopluson van fagyasztva szárított jutalomfalat, Cosma a neve, na az jó minőség,biztos szeretné. Egyszer itt írta valaki, hogy elektromos sütőben, kis hőfokon csinált szárított jutalomfalatot, csak ő a kutyájának.


Szőroldásra: próbáld ki a Gimcat pasztát (pl a zooplus.hu-n kapható). A paszta előnye, hogy "benyálazza" a gyomorban a szőrszálakat, ezért nem tapadnak össze, és hátul tudnak távozni a szőrök. Ha nem, akkor van fűtabletta ( vagy ugyanott vagy a fressnapfben most nem tudom). Ha ez sem, akkor vegyél neki cserepes aloeverát. Azt eheti, pláne gyógynövény is. Rengeteg növény mérgező a kisállatokra, na az aloét eheti, az jó.

2023. nov. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Az a hús, amit emberi fogyasztásra adnak el, remélem, nincs tele baktériumokkal. Olyat, amit "tápos" árul állati fogyasztásra, olyat nem vennék. Amit barfos webhop árul ( ilyen is van), azt megvenném.
2023. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Nyers baromfi bármikor lehet szalmonellával fertőzött ezért is alkalmatlan a baromfihús nyersen emberi fogyasztásra.


Az már más kérdés, hogy a macskát éppen hogy kapja el, milyen immun állapotban, a nyers halakba meg férgek lehetnek (vannak is), max akkor nem, ha garantáltan aquakultúrából származik, vagy el van készítve sushi-nak (konzervből ami hőkezelt).


Adj neki fagyasztott egeret, amita kígyászok si etetnek a hüllőikkel, az garantáltan steril, mivel tenyésztett gyógyszeripari (kísérleti) egerek.


Ettől tutibb, meg ami eleve a macskának való természeténél is fogva, szerintem nincs.

2023. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
2023. nov. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Amikor az ész érveket felülírják az idióták.

Egészséges boltban kapható hús, amin megtelepedhet bármilyen kórokozó?? Nem véletlen KELL hőkezelni fogyasztás előtt.

Hőkezelés = sütés, vagy hosszú ideig tartó főzés.


Abba bele se menjünk, hogy sok esetben szrnak rá a megfelelő hűtésre a boltok, szállítók.


Az emberek nagy része még a biológiát sem érti, de írogatni az írja a hlyeségeit.

2023. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem probald atszoktatni a kaviarra,lehetoleg a kaszpi-*tengeri belugga kaviarra,az a tuti,a mi macskank is napi egy kilot bevag belolle es szerintem meg tudna enni tobbet is de tobbet nem kap.Muszaly tornaztani Igy is van rajta vagy 5 kg felesleg,pedig minden nap rateszem a futopadra ketszer 2 orara ,+hetvegen elviszem a kobanyai macskauszodaba.Muszaly tornaztatni hogy legyen etvagya de ne legyen inpotens a koversegtol.
2023. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
MUSZÁJ! Pontos Jé!
2023. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Én sem bízok annyira a bolti baromfi, hal és hentesáruban, hogy nyersen adjam, szerencsére az enyém párolva és főve is szereti a húst. A csontos húst zöldségekkel és egyéb adalékokkal darálva kapja de ezeket sem nyersen. Elég gyakran kapok halat, apróhalat ismerős horgászoktól és néha tengerit is veszek de ezeket is legalább egy kicsit megpárolom. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy az előző macskánk nyersen és rendszeresen evett halat és soha semmilyen baja nem lett tőle. Erről a gyakorlatról lebeszélt az állatorvos, ő is az esetleges fertőzésveszélyre hivatkozott elismerve a amúgy a jótékony hatását. Szerencsére az a macsek is megette párolva. Lehet, hogy nem kellene ennyire óvatoskodni én nem tudom, de így érzem biztonságosabbnak a húsok etetését.
2023. nov. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!