Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Forgalmas úthoz felnőtt...

Forgalmas úthoz felnőtt macskát hozzá lehet szoktatni? Jelenleg 16000m2 telken vannak egy nyugis utcában. Kinti-benti cicák. Viszont költözünk kell. Az új telek 721m2 és forgalmas út mellett. A kertben lenne nekik kenel, de nem tudom, hogy meg-

Figyelt kérdés
tudnák-e szokni. Nagyon féltem őket. Próbálok minden lehetőségen agyalni. Az öreg cicánk 16 éves, ő nem menne el, de a két fiatalabb szokott futkározni a kertben. Egy 200m2 kenel elég lenne nekik?

nov. 20. 10:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Két ismerősöm is most temette el a macskáját, mindkettőt autó ütötte el. Nem költöztek, ők itt születtek!

Kennelre nem tudok mit mondani, de ne kockáztass azzal, hogy szabadon hagyod őket. Nem fognak hozzászokni.

nov. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%

Macskakerítés ALAP. Ennyi.


Vagy ha nem érdekel, hogy vszeg az első héten kivasalják a macskáidat, akkor persze, engedd csak ki.


És nem, nem bunkó vagyok, hanem te hlye, felelőtlen.

nov. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Macskabiztos kerítés, vagy kifutó, esetleg kinti-benti tartásról átszoktatni őket kizárólag bentire. Máskülönben kb esélytelen, hogy forgalmas út mellett ne essen bajuk.
nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Valóban érdemes lenne inkább bent tartani őket és naponta pár órát kiengedni egy kis kifutóba
nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

A macska nem szándékosan ugrik az útra. Tulajdonképpen jön egy nagy gyors valami, a macska megijed és nem tudja merre szaladjon. Olyankor hirtelen nem a környezetére figyel, hanem próbál menekülni. Ahogy az ember is ijedtében fordulásból nekirohanhat az ismert falnak, úgy a macska is kiugorhat az autó elé. Sokszor a macskát csak az a szerencse menti meg, hogy véletlenül jó irányba menekül.

Az az autó egy nála legalább százszor nagyobb, gyorsan mozgó, hangos dolog, ami ráadásul felé is közelít. Mivel a macska a természetben nem csak ragadozó, hanem zsákmány is, így érthetően minden nagy, gyorsan felé haladó objektum ijesztő.

nov. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Ezt a kennelt nem értem. Tehát egy elkerített részen lennének a macskák a kertben, 0-24? Nem igazán nekik való a nonstop kinti lét. Miért nem tartod őket bent?

Úthoz nem szoknak hozzá sehogy, jó eséllyel előbb-utóbb elütik majd őket, ahogy a kint "tartott" macskákat általában.

nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet hozzászoktatni, ráadásul tapasztalt macskák is áldozatul esnek a forgalomnak.
nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
De 2-es rohadt bunkó vagy. És szöveget sem tudsz értelmezni kincsem.....
nov. 20. 12:46
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem 8-as,nem 0-24-ben. Nem kutya kenelben. A házzal összekötve. Ne ilyen szar Magyarországon látott kenelekben gondolkodj. Bár úgy látom kár volt feltenni a kérdést, mert csak korlátolt gondolkodás módú emberek vannak itt tényleg.
nov. 20. 12:49
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jó lesz a házhoz épített kenneles megoldás. Ha macskaajtón keresztül közlekedni is tudnak majd, az a legtutibb, de gondolom, ezeket már megtervezted. Ne aggódd túl. :-) Üdítő ilyeneket olvasni egy olyan országban, ahol a macska sokaknak fogyóeszköz.
nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!