Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen régi romok vannak a...

Milyen régi romok vannak a Hármashatár-hegy felé vezető út mellett?

Figyelt kérdés

Ahogy a Fenyőgyöngye étteremtől felfelé kezdünk sétálni a turista úton, ahogy bekanyarodik a Hármashatárhegyi út, van jobbra egy régi kövekből épült épületnek és falainak a romjai, amit szinte teljesen benőttek a gazok. Sajnos nincs fent a google térképen ez a rom. Próbáltam utánajárni, de semmit nem találtam ezekről a romokról, vagy a történetéről, hogy milyen épület állhatott itt, pedig nagyon érdekelne. Sajnos csak a hegy tetején lévő bunkerekről találni képeket, cikkeket.


Képek a romokról:


[link]


[link]



2023. aug. 4. 10:18
 1/2 A kérdező kommentje:

Lemaradt véletlenül egy fotó, hogy a google térképen hol helyezkednek el a romok, hátha segít a felismerésben:


[link]

2023. aug. 4. 10:28
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom.

De ha jól látom, már ezen a régi kataszteri térképen is szerepel 3271/a számmal:

[link]

Ez alapján talán el lehet indulni, hogy kié-mié volt.

2023. aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!