Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinek valamilyen tényleg...

Valakinek valamilyen tényleg hatékony módszere macska gyógyszerezésére?

Figyelt kérdés

FIV-es cicámnak napi szinten kell gyógyszert szednie. Sajnos a porrá tört, ételébe tett gyógyszert nagyon bizonytalanul eszi meg, sosem lehetek biztos, hogy az egészet megette-e vagy pont abban a pár falatban volt a gyógyszer, amit meghagyott.

A szájon át adás ellen erősen tiltakozik, 20 körömmel karmol. Ketten fogjuk le, de még így is kapkodja a fejét, így a gyógyszer oldalra kerül, próbálja kiköpni, nem nyel, stb. Pedig muszáj szednie, mert a FIV miatt szájbetegsége van.

Másik cicám is szájproblémás (ő nem FIV, hanem idős kora miatt), neki simán be tudom adni egyedül is, de ennek a cicámnak sajnos minden nap kínlódás. Valakinek van valami bevált módszere? Kajából már mindent próbáltam, 10-ből 8-szor otthagyja egy részét, azt is, amit előző nap még megevett. Hozzáteszem, az állatorvosnál is mindig kínszenvedés a vizsgálat, injekciózás, már ismerik ott is, mindenkit megkarmolt már. Pedig amúgy egy nagyon bújós, jámbor macska, de minden kezelés ellen határozottan tiltakozik.


dec. 11. 17:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni gyógyszerbeadót, tehetnétek vele egy próbát.
dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Gyógyszerbeadó, vagy rendes megfogás:

purrito (törölközőbe tekerés) + a fejét fogd meg, határozottan: a szájnyíláshoz tedd a mutató és a hüvelykujjad, a kettő között legyen a feje. mutató és középső ujjad között az egyik füle, gyűrűs és kisujjaddal pedig megtámasztod hátulról a fejét. Erősen fogod, nem piszmogsz. Hátra döntöd, majd az állkapcsát óvatosan lefelé tolod. Gyorsan be a bogyót, száj becsuk és csukva kell tartani, amíg le nem nyeli. Nem érdekel, hogy nem szereti.


Ez az egész művelet ne tartson percekig.

dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
dec. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
2: A másik cicámmal így csinálom már vagy 2 éve, nála működik. Ennél viszont nem. Ahogy elkapom a grabancánál, azonnal próbál a hátára fordulni és támad. A becsavarást is próbáltam, kiszabadítja magát.
dec. 11. 17:49
 5/19 A kérdező kommentje:
3: ugyanazt tudom írni, az egyik cicámnál ez működik, a másiknál nem. Nehezítés, hogy mindketten kétféle tablettát szednek, még ha az elsőt sikerül is, a másodikat már nem.
dec. 11. 17:52
 6/19 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha tényleg elszánt a cicó, akkor a harmadik módszer válhat be: https://www.youtube.com/watch?v=6tXqfxMJ8u0
dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a gyógyszerbeadót, de ez csak abban segít, hogy a megfelelő helyre juttassam a gyógyszert, a lefogásban nem. Marad a kétemberes módszer. 😀 Úgy szoktuk mostanában, hogy én fólé térdelek, a lábam közé szorítom ezzel megakadályozva, hogy a hátára forduljon, közben valaki lefogja a két mellső mancsát. Így nagy nehezen be tudjuk adni. De, ahogy írtam, az is gond, hogy nem nyel, bármeddig képes a szájában tartogatni és végül kiköpni. 😀
dec. 11. 17:58
 8/19 A kérdező kommentje:
6: Jó, ezt a teljes becsomagolást kipróbálom, bár eddig mindig kiszabadította magát. Amúgy ugyanilyen nagy vörös dög. 😀
dec. 11. 18:00
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem két macskám van pajzsmirigy-túltengéssel. Az egyiknek csak nyers csirkehúsban tudom a gyógyszert beadni, a másik szerencsére beveszi vajas kenyérgalacsinban. Gyógyszerbeadó nem opció, ha egyszer megpróbálnám, meg se tudnám fogni többet egyiket sem. (Már a súlymérésüket sem tudom megoldani.)
dec. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Elég stresszes lehet. Sokat tud segíteni, ha betekertétek törölközőbe és beadtad a gyógyszert (A nyelve tövéhez tedd, teljesen hátra. Ezért fontos, hogy közben hátra legyen hajtva a feje, mert ha érzi, hogy hátul van, önkéntelenül nyel egyet, ha nem, akkor addig simizd a torkát, amíg meg nem nyalja az orrát. Az jelenti azt, hogy nyelt.) akkor nem engeditek el azonnal, hanem simized, dícséred, és adod neki a kedvenc jutalomfalatját. Két hét múlva már abszolút nem fog küzdeni.
dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!