Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal,...

Mit csináljak a macskámmal, hogy ne legyen agresszív?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy több mint fél éves macskám, és nagyon erősen játszik. Rendes fáj, ahogyan harapja a kezem, nem bírok már vele. Nem mindig ilyen, csak úgy általában ha hozzá akarunk érni, tiszta vadállat lesz, meg néha magától nekünk rohan, szerintem játékból, de sok már. Viszont ha olyan kedve van, odajön, bújik, erőszakosan simit igényel. Ő egyszerűen csak ilyen, vagy valami lehet a háttérben?

dec. 5. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mióta van nálatok?
dec. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd lenyugszik! Ivaros még?
dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1 kb 2 hónapos kora óta

#2 ivartalan

dec. 5. 23:34
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon picit rá csapsz óvatosan, hogy nem szabad és kellő mértéket játszol Vele, mivel általánosan akkor agresszív egy cica, ha fel halmozódnak az energiái.
dec. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

1. vagyok, csak azért kérdeztem, mert lehet abból hasonló probléma, ha egy cicát hamar elválasztanak az anyjától és a tesóitól, de akkor ezek szerint itt nem lehet ez a probléma.

Szerintem ne hagyjátok, hogy durvuljon, és pl. ha erőszakosan kér simit, akkor ne simizzétek, ha a kezeteket harapja, menjetek el onnan stb. Viszont az is lehet, hogy elmúlik magától, akármit is csináltok. :)

Nem emlékszem, hogy mennyi idősen, de valamikor süldő-korában a mi cicánknak is volt egy durván harapós korszaka, nem hagytuk, hogy csinálja, el is múlt szerencsére (persze lehet, hogy mindenképp elmúlt volna...)

dec. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kitana. ***** válasza:
78%

Ne csapkodjad picit se, mert attól még agresszívabb lesz, ha benne van épp ebben. A macska amúgy sem ért a büntetésből.

A fiatal macskák gyakran ilyenek amúgy, mondjuk az én idősebb macskám is simán ráharap meg fog négy lábbal bármire, ha épp be van izgulva, de egyszerűen leszoktam arról, hogy a kezemmel játsszak vele, van plüssállata, zsinórok, macskajáték, bármi más, amit haraphat, karmolhat akármilyen vadul. Nekem rontani sem akar már, mióta nem kézzel játszunk.

dec. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%

Mégis valahogy szoba tisztaságra nevelődik a kis cica ha bele van téve az almosba, meg mutatva Neki és meg van picit csapva a feneke, ha máshova piszkít.

Érdekes, szóval emennél meg nem használ az a pici csapkodás, gondolom az almos szokatásnál is agresszív lesz és le vizel bosszúból.

Ért a kis büntetésből a macska, ne aggódj, okos állat, akkor vadul el, ha hagyod, ezért tudsz csak zsinórral játszani Vele és plüssel.

Le lehet pontozni, nem egy macskát neveltem szoba tisztaságra és arra, hogy tényleg macska legyen, különféle bizalmi praktikákkal és normál neveléssel, amibe benne van a ha kell oda csapok egy fenyítőt, de nem durvát.

Valószínű ezért is van, hogy bent lehet a macska, nem lop az asztalról, mert etetve van és meg van Neki tanítva, hogy onnan nem ehet.

És igen, ebben amikor kellett volt oda csapás.

Le lehet pontozni, de attól legalább az Én macskáim viselkednek és bent lehet hagyni a kajával az asztalon, mert nem fog felugrani és lopni belőle, mivel tudja melyik az övé.

dec. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Ja és kis cica alatt, szó fordulat, 7 hónaposnál kisebb macskát, de másfél hónaposnál nagyobbat értek.
dec. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Mi kertes házban élünk egy kis városban, és nem ritka, hogy vagy a közelben lévő egyik lakos, vagy egy random ember, csak gondol egyet, és betesz hozzánk az udvarba egy kiskutyát vagy kismacskát. Na most ennek a kandúr macskának, aki jelenleg is ragaszkodik hozzánk, érdekes egy története van. Egyik este arra lettünk figyelmesek, mintha valamit tiszta erőből neki vágtak volna a bejárati ajtónknak. Tehát nem a kiskapunak, hanem amikor már felsétálsz a kis lépcsőn a bejárati ajtó előtti teraszra (kicsit meg van emelve a ház alapja), itt hallottunk egy nagyobb durranást az ajtónak csapódva, de mire kiszaladtunk, nem láttunk senkit. Kevesebb mint fél perc, és apám lábához odakerült a semmiből egy kiscica, látszólag semmi külső sérüléssel. De egyből nagyon bátor volt, és elkezdett harapni is ha megpróbáltuk megsimogatni. Ő már nem is tudom hány hónapja van nálunk, de biztos vagyok benne, hogy már nem kicsinek számít. És pontosan ez a bajunk vele, régen rengeteg macskánk volt, de egyik sem vadult ennyire. És kezdjük azt hinni, hogy nem véletlenül vágták be hozzánk. :D Amúgy a miénk is olyan, amikor bújni van kedve, akkor éppen nem harap, legalább is akkor, ha te nem kézzel nyúlsz hozzá, hanem hagyod, hogy ő dörgölőzzön hozzád. De van olyan, hogy felugrik a terasz vagy ablak párkányra, hogy amikor elsétálsz mellette, megpróbál leboxolni, meg éjjelente amikor sétálunk az udvarban, szó szerint megtámadja tiszta erőből a lábunkat. Egyik éjjel úgy nekem rohant erőből, hogy néha csodálom, hogy nem kap agyrázkódást, vagy nem törik ki a nyaka. Viszont a miénk önmagát is támadja. De olykor erőteljesen megtámadja a hátsó két lábát vagy farkát, mintha idegen macska támadná, annyira nyivákol, hallatszik, hogy erőteljesebb fájdalmat él meg. Vagyis emeletes házat képzelj el, relatív nagy kerttel minden irányból, tehát mozgás tere van bőven, meg mászkálni is tud mindenfelé, meg rejtőzni is, kutya se nincs pár éve, de rengeteg idegen macska átjáróban van, és kilestük, hogy amikor őt jobban megnyúzták első alkalommal (akkor 1 hétre el is tűnt, majd hirtelen megjelent), akkor is valószínűleg ő provokálta a többi kandúrt. Nagyon energikus, harapós, provokatív természete van, de nekem se tetszik, hogy harapós, viszont nagyon ragaszkodik hozzánk. Akármelyik macskánkra visszaemlékezek a 32 évem alatt, mindegyik sokkal lassabban mozgott, és nem haraptak egyáltalán, de a mostani nagyon vad, és kezdem azt hinni, hogy egyszerűen ilyen a személyisége.
dec. 6. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretném csapkodni, tényleg nem ért belőle, biztos van macska akit ezzel tudsz nevelni #7, de a miénk elfut, majd 2 perc múlva vissza, aztán harap megint:'D. Legtöbbször azt csinálom amit az első válaszoló írt, elmegyek/lerakom ha harapna.
dec. 6. 09:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!